REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 27 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller01.05.18 (17:44)

Z lewej płuca palacza z rakiem, z prawej zdrowe. Ognia?

Wideo na Facebooku pokazuje różnicę między zdrowym organem a zniszczonym przez raka i 20 lat palenia paczki papierosów dziennie.
Facebook.com/amanda.orr.56

Szokujące nagranie umieściła w sieci studentka pielęgniarstwa. Amanda Eller studiowała na uczelni w Karolinie Północnej. Wideo nakręciła w jednym ze szpitali w tym stanie - widać na nim płuca dwóch osób. Te ciemniejsze należą do regularnego palacza. Studenci pokazują, jak wyglądają podczas próby napełnienia ich powietrzem. Obok zupełnie inaczej - prawidłowo - zachowujące się czerwone płuca osoby, która nie paliła za życia. Wideo robi wrażenie. Nie dziwi więc, że udostępniono je już blisko pół miliona razy.

REKLAMA

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w latach 90. poprzedniego wieku w Polsce spalano rocznie około 100 mld sztuk papierosów. Dzisiaj jest to około 40 mld. Przeciętny Polak wypalił w ciągu 2016 r. 94 paczki papierosów, rok wcześniej było ich tylko 73 - zauważa poradnikhandlowca.com.pl.

Według raportu "Newsweeka" najliczniejszą grupą palaczy w Polsce są mężczyźni po pięćdziesiątce z małych miasteczkek. Według Ministerstwa Zdrowia, co roku z powodu nałogu tytoniowego umiera nawet 67 tys. Polaków. - Wyniki badań GIS pokazują, że w nałóg znacznie częściej wpadają dziś panowie niż panie. Codziennego rytuały z dymkiem nie umie sobie odmówić 31 proc. mężczyzn, podczas gdy odsetek palących kobiet wynosi zaledwie 18 proc. - zauważa tygodnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij