Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Z lewej płuca palacza z rakiem, z prawej zdrowe. Ognia?

112
Podziel się:

Wideo na Facebooku pokazuje różnicę między zdrowym organem a zniszczonym przez raka i 20 lat palenia paczki papierosów dziennie.

Z lewej płuca palacza z rakiem, z prawej zdrowe. Ognia?
(Facebook.com/amanda.orr.56)

Szokujące nagranie umieściła w sieci studentka pielęgniarstwa. Amanda Eller studiowała na uczelni w Karolinie Północnej. Wideo nakręciła w jednym ze szpitali w tym stanie - widać na nim płuca dwóch osób. Te ciemniejsze należą do regularnego palacza. Studenci pokazują, jak wyglądają podczas próby napełnienia ich powietrzem. Obok zupełnie inaczej - prawidłowo - zachowujące się czerwone płuca osoby, która nie paliła za życia. Wideo robi wrażenie. Nie dziwi więc, że udostępniono je już blisko pół miliona razy.

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w latach 90. poprzedniego wieku w Polsce spalano rocznie około 100 mld sztuk papierosów. Dzisiaj jest to około 40 mld. Przeciętny Polak wypalił w ciągu 2016 r. 94 paczki papierosów, rok wcześniej było ich tylko 73 - zauważa poradnikhandlowca.com.pl.

Według raportu "Newsweeka" najliczniejszą grupą palaczy w Polsce są mężczyźni po pięćdziesiątce z małych miasteczkek. Według Ministerstwa Zdrowia, co roku z powodu nałogu tytoniowego umiera nawet 67 tys. Polaków. - Wyniki badań GIS pokazują, że w nałóg znacznie częściej wpadają dziś panowie niż panie. Codziennego rytuały z dymkiem nie umie sobie odmówić 31 proc. mężczyzn, podczas gdy odsetek palących kobiet wynosi zaledwie 18 proc. - zauważa tygodnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(112)
Piotr
2 lata temu
Domyślam się że jak i pierwszy tak i drugi posiadacz płuc nie żyje więc tak poproszę ognia
mirwu
3 lata temu
czyli te płuca wycięto od niepalącego...co za różnica obaj martwi...
wściekły
4 lata temu
Mój wujek palił całe życie , pamietam dokładnie , sam robił sobie drewniane fajki pakował tytoń i heja , potem do śmierci palił papierosy bez filtra nazywały się sporty , zmarł w wieku 93 lat
axel
4 lata temu
A ten z czerwonymi na co umarł?
ej
4 lata temu
Rozumie, że właściciel płuc z prawej umarł jako niepalący, zdrowy. A z lewej są płuca tego co umarł jako palący 20 lat. To który z tych dwóch żył więcej? Zapewne palacz, bo żył ponad 30 lat. Jaka to jest pociecha, że palący i niepalący żyli podobny okres czasu????
Jur
4 lata temu
Kolesie widać bez wyobraźni...
Kowal
4 lata temu
Hmm, tak czy siak osobnik palący jak i nie palący trochę sobie umarli. Palę i pije a moja wydolność i tak jest większa, niż większości osobników z którymi pracuję jako operator łopaty i kilofa. Ale podziwiam ludzi którzy nie palą, a bardziej tych którzy definitywnie skończyli z tym nałogiem :)
xd
4 lata temu
Tak czy owak palenie zbija. Nie dbasz o siebie pomyśl o bliskich.
Pytalski Kazi...
4 lata temu
pluca zabitych więźniów?
Rx
4 lata temu
Pogadamy jak jeden z drugim m mądralskim bedzie umierał z braku powietrza .A to jest chyba najgorsza śmierć
Mat
4 lata temu
Nie chcę nikogo podłamywać ale na zajęciach z medycyny sądowej mówiono nam, że tak samo jak płuca palacza wyglądają płuca osoby mieszkającej w dużym zanieczyszczonym mieście.
fak
4 lata temu
a teraz najlepsze: ten z lewej zmarł ze starości, a ten z prawej (czyli niepalący) zmarł na raka płuc...
Trybun
4 lata temu
te czarne miały 80 lat, te czerwone 36
zdthy
4 lata temu
Panie Gimbusie Muller : " Wideo nakręciła w jednym ze szpitali w tym stanie.." video się nie kręci-video się nagrywa.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić