o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Zabawy dla dziecka w domu. Siedem pomysłów

1
Podziel się

Rodzice, którzy siedzą obecnie w domu razem ze swoimi pociechami, zapewne zastanawiają się, w co można się z nimi pobawić. Komputer i telewizor nie są najlepszym rozwiązaniem na codzienną rozrywkę, a spędzanie czasu z dzieckiem może okazać się dla niego cudownym prezentem.

Pomysły na zabawy z dziećmi podczas kwarantanny.
Pomysły na zabawy z dziećmi podczas kwarantanny. (Getty Images, Peter Cade)
bDzBAxph

Jeśli zastanawiacie się, w co pograć w domu ze swoim dzieckiem, prezentujemy Wam listę pomysłów.. Dzięki propozycjom przedstawionym poniżej będziecie mogli zorganizować czas swojemu dziecku, a przy okazji zacieśnić z nim więź. Do zabawy nie będzie potrzebny żaden wymyślny sprzęt,, a jedynie odrobina chęci.

Zabawy dla dziecka w domu. Przeczytaj kilka porad

  • Raz, dwa, trzy... Baba-Jaga patrzy! - w to bawił się chyba każdy z nas, a im więcej uczestników bierze udział w zabawie, tym lepiej. Jedna osoba, która zostanie nazwana Baba-Jagą, musi stanąć przy ścianie, zakryć oczy i nie podglądać. Reszta uczestników powinna znaleźć się jak najdalej od niej, w ustalonym miejscu. Kiedy osoba, która jest tytułową Baba-Jagą, recytuje "raz, dwa, trzy... Baba-Jaga patrzy", reszta biegnie w jej stronę. Osoba, która pierwsza dotknie Baba-Jagi, wygrywa.
  • Zabawa w chowanego - jeśli macie w domu dużo miejsca, zabawa może okazać się tą najlepszą. Chyba nie trzeba powtarzać zasad zabawy - gra polega na szukaniu siebie w wyznaczonym wcześniej miejscu. W tym przypadku będzie to dom.
bDzBAxpj

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda założył konto na TIkToku i zamieścił film. "Żenujące"

  • Wspólne gotowanie - taka forma spędzania czasu może okazać się naprawdę świetna. Razem z dziećmi możecie ugotować to, na co tylko macie ochotę. Możecie zrobić gołąbki, kopytka, makaron, kluski śląskie. Świetnym pomysłem będzie również upieczenie ciasteczek z kawałkami czekolady albo zrobienie ciasta.
  • Zabawa w teatr - dobrym pomysłem będzie zamiana ról. Niech dzieci będą rodzicami, a rodzice dziećmi. Taka forma zabawy może przy okazji dostarczyć wam informacji o tym, jak postrzegają was dzieci. Ciekawym pomysłem będzie również odegranie ulubionej sceny z bajki waszych pociech lub wcielenie się w konkretne postaci na resztę dnia.
bDzBAxpp
  • Kalambury - celem zabawy jest odgadywanie haseł. W zależności od tego, co ma być tematem kalambur, wypiszcie konkretne hasła na karteczkach, które później wrzućcie do miski. Osoba, której nadejdzie kolej, najpierw wylosuje karteczkę z hasłem, a następnie będzie musiała zrobić wszystko (narysować, pokazać), żeby przeciwnicy odgadli hasło.
  • Zimno, ciepło, gorąco - trzeba przyznać, że gra należy do tych zapomnianych. O co w niej chodzi? Jedna osoba chowa konkretny przedmiot (maskotka, piłeczka, autko, część garderoby), a druga musi go odszukać sugerując się jedynie wskazówkami. Podpowiedzi są słowami powoli stopniowanymi - zimno, ciepło - to one informują szukających, czy szukana rzecz jest blisko (ciepło, gorąco), czy daleko (zimno, chłodno, lodowato).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDzBAxpK
KOMENTARZE
(1)
Otylia
10 miesięcy temu
Córki zajęły się Piaskowymi Malowankami od alexandra, kupiłam je przez internet po promocji i wczoraj przyszły. Dziewczynki od razu wzięły się za malowanie. W zestawie miały po dwa obrazki, kolorowy piasek w 10 odcieniach i patyczek. Obrazki wyszły przepięknie wiszą teraz na lodówce.
Najnowsze komentarze (1)
Otylia
10 miesięcy temu
Córki zajęły się Piaskowymi Malowankami od alexandra, kupiłam je przez internet po promocji i wczoraj przyszły. Dziewczynki od razu wzięły się za malowanie. W zestawie miały po dwa obrazki, kolorowy piasek w 10 odcieniach i patyczek. Obrazki wyszły przepięknie wiszą teraz na lodówce.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić