Karolina Woźniak| 

Zabawy dla dziecka w domu. Siedem pomysłów

1
Podziel się:

Rodzice, którzy siedzą obecnie w domu razem ze swoimi pociechami, zapewne zastanawiają się, w co można się z nimi pobawić. Komputer i telewizor nie są najlepszym rozwiązaniem na codzienną rozrywkę, a spędzanie czasu z dzieckiem może okazać się dla niego cudownym prezentem.

Pomysły na zabawy z dziećmi podczas kwarantanny.
Pomysły na zabawy z dziećmi podczas kwarantanny. (Getty Images, Peter Cade)

Jeśli zastanawiacie się, w co pograć w domu ze swoim dzieckiem, prezentujemy Wam listę pomysłów.. Dzięki propozycjom przedstawionym poniżej będziecie mogli zorganizować czas swojemu dziecku, a przy okazji zacieśnić z nim więź. Do zabawy nie będzie potrzebny żaden wymyślny sprzęt,, a jedynie odrobina chęci.

Zabawy dla dziecka w domu. Przeczytaj kilka porad

  • Raz, dwa, trzy... Baba-Jaga patrzy! - w to bawił się chyba każdy z nas, a im więcej uczestników bierze udział w zabawie, tym lepiej. Jedna osoba, która zostanie nazwana Baba-Jagą, musi stanąć przy ścianie, zakryć oczy i nie podglądać. Reszta uczestników powinna znaleźć się jak najdalej od niej, w ustalonym miejscu. Kiedy osoba, która jest tytułową Baba-Jagą, recytuje "raz, dwa, trzy... Baba-Jaga patrzy", reszta biegnie w jej stronę. Osoba, która pierwsza dotknie Baba-Jagi, wygrywa.
  • Zabawa w chowanego - jeśli macie w domu dużo miejsca, zabawa może okazać się tą najlepszą. Chyba nie trzeba powtarzać zasad zabawy - gra polega na szukaniu siebie w wyznaczonym wcześniej miejscu. W tym przypadku będzie to dom.

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda założył konto na TIkToku i zamieścił film. "Żenujące"

  • Wspólne gotowanie - taka forma spędzania czasu może okazać się naprawdę świetna. Razem z dziećmi możecie ugotować to, na co tylko macie ochotę. Możecie zrobić gołąbki, kopytka, makaron, kluski śląskie. Świetnym pomysłem będzie również upieczenie ciasteczek z kawałkami czekolady albo zrobienie ciasta.
  • Zabawa w teatr - dobrym pomysłem będzie zamiana ról. Niech dzieci będą rodzicami, a rodzice dziećmi. Taka forma zabawy może przy okazji dostarczyć wam informacji o tym, jak postrzegają was dzieci. Ciekawym pomysłem będzie również odegranie ulubionej sceny z bajki waszych pociech lub wcielenie się w konkretne postaci na resztę dnia.
  • Kalambury - celem zabawy jest odgadywanie haseł. W zależności od tego, co ma być tematem kalambur, wypiszcie konkretne hasła na karteczkach, które później wrzućcie do miski. Osoba, której nadejdzie kolej, najpierw wylosuje karteczkę z hasłem, a następnie będzie musiała zrobić wszystko (narysować, pokazać), żeby przeciwnicy odgadli hasło.
  • Zimno, ciepło, gorąco - trzeba przyznać, że gra należy do tych zapomnianych. O co w niej chodzi? Jedna osoba chowa konkretny przedmiot (maskotka, piłeczka, autko, część garderoby), a druga musi go odszukać sugerując się jedynie wskazówkami. Podpowiedzi są słowami powoli stopniowanymi - zimno, ciepło - to one informują szukających, czy szukana rzecz jest blisko (ciepło, gorąco), czy daleko (zimno, chłodno, lodowato).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić