o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Krzysztof Narewski
|

Zakaz noszenia burek w Danii. Odważny plan rządu

373
Podziel się

Większość partii duńskiego parlamentu poparła zakaz nawet częściowego zakrywania twarzy.

Zakaz noszenia burek w Danii. Odważny plan rządu
(Pixabay.com)
bDTYbQUl

Przepis obejmie zarówno burki jak i nikaby. Wszystko jest na razie w fazie projektu. Nie podano konkretnych dat wprowadzenia takiego prawa. Duńscy politycy są jednak zgodni, że zabronić noszenia burek trzeba. Podkreślają przy tym, że nie chodzi o dyskryminację religijną.

To nie jest zakaz dotyczący ubrania nakazanego przez religię, ale po prostu zakaz zasłaniania twarzy – mówi Jacob Ellemann-Jensen z Partii Liberalnej cytowany przez "The Independent".

Propozycję zmian popierają politycy z różnych stron sceny politycznej. Duńska Partia Pracy jak i Socjaldemokraci domagają się publicznej dyskusji. Zależy im, by ostatecznie wprowadzić zakaz noszenia strojów przysłaniających twarz.

bDTYbQUn

Jesteśmy gotowi zabronić burek, jeśli tak będzie trzeba. Są jednak pewne wątpliwości. Choćby kwestia egzekwowania takiego prawa – powiedział podczas debaty w parlamencie lider Socjaldemokratów Mette Fredriksen.

Dania ze swoim pomysłem nie będzie pierwsza w Europie. Takie ograniczenia wprowadzono już we Francji, Belgii, Holandii, Bułgarii i Niemczech. Od 1 października zakaz obowiązuje także w Austrii. Więcej na temat nowego prawa przeczytacie tutaj.

Zobacz także: Zobacz też: Odbudowa irackiego klasztoru

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTYbQUt
bDTYbQUO
KOMENTARZE
(373)
pogo
4 lata temu
BRAWO NIECH SIĘ DOSTOSUJĄ DO NASZEJ KULTURY A NIE ODWROTNIE
Krzysztof
4 lata temu
Brawo Dania. Brawo Austria.
Polak
4 lata temu
Wraca normalność do Europy...pomału..ale wraca..
bDTYbQUP
Xyz
4 lata temu
Każdy kraj powinien wprowadzić zakaz, a konsekwencją nie dostosowania się do prawa powinna być deportacja.
ja vol !!!
4 lata temu
No i tak trzymać, bo robią co chcą. Jak chcą żyć jak u siebie, to droga wolna...
Najnowsze komentarze (373)
agawa
3 lata temu
sprawa jest prosta. w Europie kobiety nie zakrywają twarzy, gdy zaś pojadą do krajów arabskich, muszą pod groźbą dużych nieprzyjemności, respektować tamtejsze obyczaje nawet jeśli nie są muzułmankami. dotyczy to między innymi zakrywania głowy, czy ubrań zakrywających całe ciało. jeśli europejkom to nie odpowiada, nie odwiedzają tych krajow. niech zatem muzułmanki dostosują się do norm europejskich. jeśli im nie odpowiada ta norma, niech wracają do siebie...
Anna
3 lata temu
Dlatego powinni ich eksmitować
Nudysci
3 lata temu
Kiedy w UE bedzie zakaz zaslaniania Pingwina,bo przeciez od tego miedzy kobieta i mezczyzna milosc prawdziwa sie zaczyna
Arczi
3 lata temu
Sa W EUROPIE i trzeba sie dostosowac do nas a nie odwrotnie.Biale kobiety w panstwach Arabskich tez musza! A jak sie nie podoba to wracac do siebie.
stefan
3 lata temu
najwyzszy czaas !!!!!!!!!
Mm
3 lata temu
Tolerancja musi iść w obie strony, a skoro my byliśmy tolerancyjni a oni dla nas nie to trzeba coś zmienić!
☯️
3 lata temu
Nakaz chodzenia w bikini wykonac
Bibi
4 lata temu
Zakazać islamu w PL! Islam to system totalitarny!
bDTYbQUH
Ann
4 lata temu
Oh nie, jak oni mogą tak biednych i uciśnionych muzułmanów uciśniać? Przez nich muzułmanie nie mogą zrobić w ich państwie takiego szamba, z którego spierniczy*i, ojojoj xD
beznicku
4 lata temu
Już wiedzę "ich" niezadowolenie, ale jak się nie podoba to BYE BYE!!! Europa ma własną kulturę i każdy chcący mieszkać w Europie powinien ją szanować. Z drugiej strony, to ktoś dał przyzwolenie na takie a nie inne zachowanie.
gość
4 lata temu
Gratuluję wszystkim, którym podobają się decyzje rządów, zwróćcie tylko uwagę, że aprobatą i radością z tych posunięć akceptujecie jednak pobyt muzułmanów i ich ideologii na terenie Europy. I tak daliście się zmanipulować nic nie znaczącemu zakazowi noszenia szmat, który nas dotknie bardziej niż ich i da możliwość do wprowadzania zamordyzmu przez lewackie rządy, np.spróbuj zimą zasłonić twarz szalikiem lub osłonić twarz przed wiatrem....pomyślcie w kogo to uderza bardziej ?!
darek
4 lata temu
Odważnym planem rządu byłoby rozpoczęcie ładowania tego śmiecia w kontenery i wysłanie do Afryki, a nie zakaz noszenia szmat.
161
4 lata temu
Ten zakaz rozumiem dotyczy również zakonnic?
Jaka ona pięk...
4 lata temu
To teraz będzie strach z domu wyjść.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić