Krzysztof Narewski| 

Zakaz noszenia burek w Danii. Odważny plan rządu

433

Większość partii duńskiego parlamentu poparła zakaz nawet częściowego zakrywania twarzy.

Zakaz noszenia burek w Danii. Odważny plan rządu
(Pixabay.com)

Przepis obejmie zarówno burki jak i nikaby. Wszystko jest na razie w fazie projektu. Nie podano konkretnych dat wprowadzenia takiego prawa. Duńscy politycy są jednak zgodni, że zabronić noszenia burek trzeba. Podkreślają przy tym, że nie chodzi o dyskryminację religijną.

To nie jest zakaz dotyczący ubrania nakazanego przez religię, ale po prostu zakaz zasłaniania twarzy – mówi Jacob Ellemann-Jensen z Partii Liberalnej cytowany przez "The Independent".

Propozycję zmian popierają politycy z różnych stron sceny politycznej. Duńska Partia Pracy jak i Socjaldemokraci domagają się publicznej dyskusji. Zależy im, by ostatecznie wprowadzić zakaz noszenia strojów przysłaniających twarz.

Jesteśmy gotowi zabronić burek, jeśli tak będzie trzeba. Są jednak pewne wątpliwości. Choćby kwestia egzekwowania takiego prawa – powiedział podczas debaty w parlamencie lider Socjaldemokratów Mette Fredriksen.

Dania ze swoim pomysłem nie będzie pierwsza w Europie. Takie ograniczenia wprowadzono już we Francji, Belgii, Holandii, Bułgarii i Niemczech. Od 1 października zakaz obowiązuje także w Austrii. Więcej na temat nowego prawa przeczytacie tutaj.

Zobacz także: Zobacz też: Odbudowa irackiego klasztoru

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić