Zbigniew Stonoga odpowie za znieważenie prezydenta Dudy

Zbigniew Stonoga, znany biznesmen, ma kłopoty. Po raz kolejny został wezwany na przesłuchanie. Tym razem chodzi o naruszenie art. 135 §2 kodeksu karnego, a więc o znieważenie prezydenta RP. Jak donosi Radio Zet, chodzi o wpisy z września i października tego roku.

Zbigniew Stonoga
Zbigniew Stonoga (East News, Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

O sprawie poinformował na swoim fanpage’u sam Stonoga. W nieco długiej notce napisał, co o tym myśli. Twierdzi, że to już 21. wezwanie na przesłuchanie, które dostał w grudniu. Nie obyło się bez nawiązania do obecnie rządzącej partii oraz kolejnego ataku na prezydenta Dudę (zachowaliśmy oryginalną pisownię):

Panie Prezydencie, Pana nie można znieważyć, Pan sam zniewżył siebie i splugawił Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tańcząc kujawiaka jak Panu każe ta mała gnida Kaczyński.

Stonoga wspomniał też o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym. Twierdzi, że odbywa się demontaż Polski. W swojej notce zaatakował również siostrę prezydenta.

O biznesmenie jest głośno już od jakiegoś czasu. To właśnie on na swoim fanpage’u jako pierwszy udostępnił link do akt afery podsłuchowej, której ofiarami padli przedstawiciele poprzednich rządów. Stonoga twierdzi, że szykuje coś podobnego dla nowo wybranego rządu:

Ja Wam pomogę-jak platformie w czerwcu - przekonuje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić