o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Zdalne nauczanie a koronawirus. Jakie będą wynagrodzenia nauczycieli?

1
Podziel się

Przedłużenie zamknięcia placówek oświatowych sprawiło, że nauczanie toczyć się będzie przez internet. Wiemy coraz więcej na temat zasad, jakie będą obowiązywać w procesie e-learningu.

Minister Dariusz Piontkowski wyjaśnia, jak będą wyglądać pensje nauczycieli w dobie e-learningu
Minister Dariusz Piontkowski wyjaśnia, jak będą wyglądać pensje nauczycieli w dobie e-learningu (East News, Rafal Oleksiewicz)
bDeTSepx

Najnowsze ustalenia są w pełni klarowne. Nie ma mowy o dodatkowych feriach dla uczniów czy nauczycieli. Proces edukacji ma się toczyć za pośrednictwem internetu. Jak będzie wyglądać kwestia wynagrodzeń dla nauczycieli?

Gdy nauczyciele będą wykonywali swoją pracę zdalnie, należy im się pełne wynagrodzenie, łącznie ze stażowym czy dodatkiem funkcyjnym. Jeżeli będzie to tylko gotowość do pracy i pracownicy nie będą wykonywali żadnych zadań, wtedy będzie należało im się zasadnicze wynagrodzenie - wyjaśnił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w wystąpieniu opublikowanym na Facebooku.

A w jaki sposób będzie przebiegać praca nauczycieli? Mają oni realizować zajęcia w ramach obowiązującego ich tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. W przypadku przekroczenia tego wymiaru, zajęcia mogą być realizowane w ramach godzin ponadwymiarowych.

bDeTSepz

Zobacz także: Adam Bielan o wyborach prezydenckich 2020. Podał datę powrotu do normalności

Książki i zeszyty zamienione na komputery

Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany, które mogą doprowadzić do tego, że za jakiś czas uczniowie zatęsknią za tradycyjnymi formami nauki. Teraz czeka ich spędzanie jeszcze większej ilości czasu przed monitorami komputerów, co wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą musieli przestawić się na tryb zajęć w wirtualnej rzeczywistości.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Póki co trudno odpowiedzieć na to pytanie. Przerwa w działalności placówek oświatowych obowiązuje do świąt wielkanocnych, ale w tym momencie nie można jednoznacznie stwierdzić, czy nie zostanie przedłużona.

bDeTSepF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDeTSeqa
KOMENTARZE
(1)
Lokj
7 miesięcy temu
Znowu uprzywilejowani🤦🏻‍♀️
Najnowsze komentarze (1)
Lokj
7 miesięcy temu
Znowu uprzywilejowani🤦🏻‍♀️
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić