Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Zdjęcie z samolotu rozpętało burzę. Pasażerka sprytna czy niemądra?

45

Samolot nie jest najwygodniejszym środkiem transportu, gdy człowiek chce się porządnie wyspać. Pasażerka postanowiła zatem zastosować swój "wynalazek". Gdy zdjęcie z samolotu obiegło media społecznościowe, kobieta doczekała się z jednej strony uznania, z drugiej jednak została ostro skrytykowana za stworzenie zagrożenia.

Zdjęcie z samolotu rozpętało burzę. Pasażerka sprytna czy niemądra?
(iStock.com)

Zdjęcie z samolotu zostało opublikowane na jednej ze stron na Facebooku. Widać na nim pasażerkę, która z koca należącego do linii lotniczych zrobiła sobie hamak na nogi. Zaczepiła go o uchwyt tuż przy wyjściu awaryjnym z samolotu.

Część osób zachwala pomysł, twierdząc, że dzięki temu mogła wygodnie pójść spać, co w samolocie jest trudne. Inne osoby zwróciły uwagę na fakt, że nie miała żadnych siedzeń przed sobą i nie musiała korzystać z takich rozwiązań, aby rozprostować nogi.

Pasażerka samolotu jest oskarżana o stworzenie zagrożenia w trakcie lotu. Zablokowała wyjście awaryjne, co jest surowo zabronione. Poza tym - w razie turbulencji - mogła się zaplątać w koc i zrobić sobie krzywdę - argumentują krytycy.

Zobacz także: Zły nawyk pasażerów w samolocie

Wiele linii lotniczych zabrania posiadania i wykorzystywania przedmiotów, które utrudniają innym dostęp do przejść i wyjść ewakuacyjnych. Zastrzegają sobie prawo do usuwania z pokładu pasażerów zagrażających bezpieczeństwu samolotu lub innych osób.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy pasażerowie próbują spać w dziwnych miejscach w samolocie. W internecie można znaleźć mnóstwo zdjęć dokumentujących nietypowe zachowania ludzi na pokładzie samolotu lub na lotniskach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić