REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros10.02.19 (13:23)

Żenujący błąd IKEA. Sklep przeprasza

Szwedzki gigant meblowy przeprosił za pominięcie Nowej Zelandii na sprzedawanej przez siebie mapie świata. Miesiąc wcześniej IKEA ogłosiła plany otwarcia sklepu w tym kraju.
IKEA

Błąd jako pierwsi wytknęli sieci członkowie MapsWithoutNZ. Forum założone w serwisie Reddit powstało po to, by dzielić się przykładami nieujmowania Nowej Zelandii na mapach. Tych jest, jak się okazuje, sporo.

Zastanawiam się, czy będą sprzedawać te mapy w sklepie w Auckland - napisała Jeremy Kitchen, nawiązując do niedawnej obietnicy otwarcia sklepu w największym mieście kraju.

REKLAMA

Czy to IKEA jest w błędzie, czy tylko oni wiedzą, że Nowa Zelandia jest mitem? - zastanawiał się inny internauta.

Mam nadzieję, że IKEA nie będzie używać swojej własnej mapy do znalezienia naszego kraju, kiedy otworzy tu pierwszy sklep - dodała Nicola Cox.

IKEA zareagowała szybko. Na stronie giganta pojawiło się oświadczenie, w którym sieć przeprasza za pomyłkę. Mimo to mapa wciąż jest dostępna w sprzedaży, także w Polsce.

IKEA jest odpowiedzialna za zapewnienie poprawnych i odpowiednich motywów na wszystkich swoich produktach. Widzimy, że ten proces zawiódł w przypadku mapy świata Björksta. Żałujemy tego błędu i przepraszamy. Podejmiemy stosowne działania, produkt jest teraz wycofywany ze sklepów - zapewnił rzecznik IKEA.

Nowa Zelandia leży na południowo-zachodnim Pacyfiku. Składa się z szeregu wysp, z których największe to Północna i Południowa. Jest 75. co do wielkości państwem na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Do końca 2019 Ikea wycofa jednorazowe produkty. W Polsce chce to zrobić nawet wcześniej

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij