REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla27.06.19 (14:47)

Zginęli, idąc do USA. Zdjęcie zwłok ojca i córki wstrząsnęło światem

Zdjęcia ciał 25-latka z Salwadoru i jego córeczki na brzegu Rio Grande wstrząsnęły Ameryką i całym światem. Donald Trump obwinia za ich śmierć Demokratów.
Noa Grayevsky / Facebook.com

Wstrząsające zdjęcie obiegło świat. Oscar Alberto Martinez z Salwadoru i jego niespełna dwuletnia córka Valeria utonęli w rzece Rio Grande, próbując przedostać się z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Ich martwe ciała leżące twarzą do ziemi znaleziono na meksykańskim brzegu.

Już stali się globalnym symbolem. 25-latek naciągnął swoją koszulkę na dziewczynkę, prawdopodbnie po to, by nie zgubić córki. Dwulatka do końca obejmowała tatę za szyję. Poruszające zdjęcie porównuje się w Stanach Zjednoczonych do fotografii przedstawiającej Aylana Kurdiego, 3-latka z Syrii, który utonął w Morzu Śródziemnym.

REKLAMA

To mogłoby się już skończyć, gdyby Demokraci zmienili prawo. Muszą to zrobić. Ten ojciec, prawdopodobnie wspaniały facet, z córką - takie rzeczy by się nie zdarzyły - skomentował Donald Trump cytowany przez Sky News.

Trump uważa, że dzięki nowym przepisom problem zniknie. Oskarża Demokratów o blokowanie ustawy, która powstrzymałaby migrantów przed ryzykownymi próbami nielegalnego wjazdu do Stanów Zjednoczonych. "Chcą mieć otwarte granice, a to oznacza przestępczość i tonących ludzi".

Polityczni oponenci nie pozostają mu dłużni. Demokratyczny kandydat na prezydenta Beto O'Rourke stwierdził, że Donald Trump jest odpowiedzialny za śmierć Martineza i jego córki z powodu blokowania migrantów na granicy. Amerykańscy urzędnicy ograniczają liczbę osób, które mogą złożyć wniosek o azyl, przez co oczekiwanie na rozpatrzenie sprawy znacznie się wydłużyło. Zdesperowani migranci częściej niż kiedyś próbują nielegalnie przekraczać granicę, żeby złożyć wniosek już w USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Oficer rozerwał foliową torebkę. Wstrząsające, co znajdowało się w środku

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij