Barbara Jaros| 

Zmagania niedźwiadka hitem sieci. "Najlepsza lekcja rodzicielstwa"

13

Na nagraniu widać niedźwiadka usiłującego wspiąć się po stromym, oblodzonym klifie. Podczas gdy maluch raz za razem się zsuwa, jego matka tylko przygląda się zmaganiom.

Zmagania niedźwiadka hitem sieci. "Najlepsza lekcja rodzicielstwa"
(Youtube.com, ViralHog)

Film został udostępniony w mediach społecznościowych miliony razy. Wielu internautów zachwyca się determinacją niedźwiadka i opisuje materiał jako "doskonałą poniedziałkową motywację". Miliarder Anand Mahindra napisał na Twitterze, że matka pozwalająca, by jej młode "postarało się bardziej" daje "najlepszą lekcję rodzicielstwa".

Nagranie wywołało też kontrowersje. Roznieciła je Ziya Tong, osobowość telewizyjna i członek Royal Canadian Geographical Society, która podzieliła się nim jako pierwsza. Prezenterka uznała, że film nagrany w obwodzie magadańskim w Rosji stanowi książkowy przykład niewłaściwego używania dronów. Zdaniem jej i wielu internautów niedźwiedzie usiłują uciec przed urządzeniem.

Dorosłe zwierzę jest wystarczająco silne, by wspiąć się na szczyt. Maluch radzi sobie o wiele gorzej. W pewnym momencie prawie dociera do celu. Matka wyciąga do niego łapy, jednak efekt jest odwrotny do zamierzonego. Niedźwiadek spada niżej niż wcześniej. Nie traci jednak determinacji. W końcu znajduje drogę wydeptaną już przez matkę i udaje mu się do niej dołączyć.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Gonił ich niedźwiedź. Nagranie z kamerki
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić