REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski09.11.18 (08:53)

Zmarł mały Adam z Jemenu. Ważył 10 kilogramów

Chłopczyk z Jemenu był jednym z 400 tysięcy dzieci, które zabija głód. Jego śmierć potwierdził UNICEF.
Unicef

10-latek był skrajnie wycieńczony, gdy umierał w mieście Hodeida. Pracownicy pomocy humanitarnej relacjonują, że gdy przyjechali do niego w zeszłym tygodniu, chłopczyk nie miał już siły, by wstać z łóżka. Z trudem oddychał.

W chwili śmierci Adam ważył zaledwie 10 kilogramów. Choć chłopczyk był pod opieką w szpitalu Al Thawra, nie udało się uratować. Placówka leży bardzo blisko linii frontu w wojnie domowej trwającej w Jemenie od lat.

REKLAMA

Walki są niebezpiecznie blisko. Obawiamy się o życie 59 dzieci, w tym 25, które przebywają na oddziale intensywnej terapii - mówi Henrietta Fore, dyrektor wykonawcza UNICEF-u.

Śmierć głodowa zagraża w Jemenie setkom tysiącom dzieci. Każdego roku z niedożywienia umiera w tym kraju około 30 tysięcy najmłodszych. W tej chwili sytuacja jest jednak krytyczna.

Adam był jednym z 400 tysięcy dzieci cierpiących w Jemenie skrajny głód. Oni - podobnie jak Adam - również mogą umrzeć, w każdej chwili. Niech jego dusza odpoczywa w pokoju - powiedział Geert Cappelaere szef UNICEF w regionie Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, który był jedną z osób odwiedzających chłopczyka niedługo przed jego śmiercią.

Połowa dzieci poniżej 5. roku życia jest w Jemenie niedożywiona. Chaos w kraju ogarniętym wojną wywindował ceny żywności, a mieszkańcy Jemenu są bardzo ubodzy. Służba zdrowia jest na bardzo niskim poziomie. Lekarze nie dostali pensji od 2 lat, nie ma pieniędzy na leki i sprzęt, by ratować umierających z głodu ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij