Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Zmienili prognozę przyrostu naturalnego. Będzie nas dużo więcej na świecie

15
Podziel się:

Według najnowszych szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych, do 2050 roku naszą planetę będzie zamieszkiwać 9,8 mld ludzi.

MOPTI, MALI - DEC 31: Unidentified kids walking in the countryside, a young girl is carrying kitchenware on her head, pure African tradition. Lifestyle around Mopti in Mali 2012.
MOPTI, MALI - DEC 31: Unidentified kids walking in the countryside, a young girl is carrying kitchenware on her head, pure African tradition. Lifestyle around Mopti in Mali 2012. (iStock.com, piccaya)

Prognozę opublikował Departament Spraw Ekonomicznych i Społecznych. Do 2030 roku będzie nas na świecie 8,6 mld. Z kolei w 2100 roku kulę ziemską zamieszkiwać ma 11,2 mld przedstawicieli gatunku ludzkiego.

Powodem zmiany prognoz jest szybki przyrost naturalny w Indiach i Afryce. Co drugi człowiek, który urodzi się do 2050 roku, będzie obywatelem Indii, Nigerii, Demokratycznej Republiki Konga, Pakistanu, Etiopii, Tanzanii, Stanów Zjednoczonych, Ugandy lub Indonezji.

W Indiach jest obecnie 1,3 mld mieszkańców. Szacuje się, że do 2024 roku przeskoczą Chiny, stając się najbardziej zaludnionym krajem świata. W Afryce ten proces jest jeszcze silniejszy. Raport ONZ prognozuje, że w latach 2017-2050 liczba mieszkańców 26 państw afrykańskich wzrośnie przynajmniej dwukrotnie.

Przewiduje się, że ponad połowa przyrostu globalnej populacji do 2050 roku będzie miała miejsce w tym regionie - powiedział Jon Wilmonth z działu ds. populacji w ONZ.

Za przyrost naturalny odpowiada częściowo zwiększenie średniej długości życia. Mimo że wskaźniki urodzin nieznacznie spadły przez ostatnie 10 lat, to globalna długość życia wydłużyła się od 2005 do 2015 z 65 do 69 lat w przypadku mężczyzn i z 69 do 71 lat w przypadku kobiet.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Aras
5 lata temu
Spokojnie znowu sie jakas hiszpanka pojawi i bedzie w normie
derk
5 lata temu
czyli bedzie wiecej dzikiego miesa
osa
5 lata temu
pomóc krajom przeludnionym dając pracę i robiąc tam inwestycje a ludność będzie zmniejszać się , nic tak nie wpływa na obniżenie narodzin jak praca i dobrobyt, i w naturalny sposób przerost ludności się opanuje , natomiast w Europie należy zadbać o większą ilość narodzin -- równowaga musi być, nożna płacić za narodziny i wychowanie więcej niż 1 dziecko finansując każde następne ,podobnie jak u nas to się robi.Nie mieszać ras i religii bo to doprowadzi do wojny wyznaniowo -kulturowej, Europa musi być dla Europejczyków i o to trzeba zadbać a nie mieszać rasy jak psy psy mogą być mieszańcami ale ludzie maja swoją religię ,kulturę zwyczaje i godność-- nie ma lepszych i gorszych ludzi a na cudzym terenie tak będzie ,że będą lepsi i gorsi od gorszej roboty -- to zły pomysł mieszania ludzi i każdy na swoim terenie panem jest i o tym pamiętać trzeba
Realista&7
5 lata temu
Przeludnienie ziemi nie grozi jak ludzie sami się nie wybija to natura sama sobie poradzi z człowiekiem.
5554rtfgb
5 lata temu
spokojnie ,wojna wszystko wyrówna. Gdzie ich wszystkich pochowamy ? Ale za to jakie podatki od aut będziemy za kare płacić ? W końcu tylko tych bogatych można oskubać pod takim przyrostowym pretekstem !
aasasas
5 lata temu
No to jankesi nie dadza rady wszystkich kontrolowac...
VON OTTOMANN
5 lata temu
Szacuje się ,że dominować będzie ruda rasa.
DR, EUZEBJU...
5 lata temu
O ile jakiś szaleniec nie rozpoczniie wojny i nie obniży popuację ludności i jej tecnikę do roku 966.
TAK say YES
5 lata temu
dać 500+ wszystkim czarnym !
Gość
5 lata temu
ONZ nie uwzględniło gwałtownego rozrodu w Europie darmozjadów z Afryki i ich usilnych starań wytępienia lokalnych społeczności, także przewidywania mogą okazać się błędne.
auto dla kazd...
5 lata temu
Za dużo ludzi za molo ziemi uprawnej!
zaq
5 lata temu
Szacuje się, że do 2050r biała rasa będzie na wyginięciu.
Przeludnienie
5 lata temu
Ludzi do 2100 r. nie będzie już wcale, przeludnienie jest większym problemem niż imigranci, globalne ocieplenie i PIS. Brakuje nam epidemii / zarazy czy innego dziadostwa, które zdziesiątkuje naszą tępą rasę.
asa
5 lata temu
Nooo,zwłaszcza w EUropie przyrost będzie oszałamiający-imigranci dadza radę-mnożac się jak króliki.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić