aktualizacja 

Znalazła zdjęcie córki na plakacie promującym aborcję. Matka nie wytrzymała

0

Mama 9-letniej Sophie chce, by Twitter umożliwił zgłaszanie nowej kategorii postów - chodzi o wpisy dyskryminujące osoby z niepełnosprawnościami. Natalię Weaver wspierają w tym dziesiątki rodziców chorych dzieci.

Znalazła zdjęcie córki na plakacie promującym aborcję. Matka nie wytrzymała
(Pixabay.com)

Internauci wpierają kobietę od samego początku. To dzięki nim z sieci zniknął plakat ze zdjęciem córki Natalie, teraz kibicują jej, by udało się zmienić regulamin Twittera. Mama Sophie chce, żeby można było zgłaszać posty nie tylko np. ze względu na dyskryminację rasową, ale i niepełnosprawność, co nie jest obecnie możliwe.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kobieta nie chce także, by jej historię wykorzystywać do celów politycznych. Jak opisuje, robią to zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy aborcji, co nie powinno mieć miejsca. Choć wraz z kolejnymi wzmiankami w mediach o historii Sophie pojawia się również coraz więcej nienawistnych wpisów, pod jej postami nie brakuje słów wsparcia:

Podziwiam Cię za to, co robisz!

Czy jest coś, w czym mógłbym pomóc? Będę zobowiązany.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Natalie Weaver znalazła zdjęcie 9-letnia Sophie na plakacie proaborcyjnym. Autor wpisu przekonywał też, że kobiety powinny obowiązkowo przechodzić badania prenatalne. Jeżeli wyniki wskazywałyby na wady u płodu, a kobieta mimo wszystko zdecydowałaby się urodzić dziecko, miałaby zostać obciążona kosztami jego leczenia - pisał.

Matka poprosiła wtedy administratorów Twittera o usunięcie konta mężczyzny. Serwis odmówił, bo jego zdaniem wpis nie naruszał regulaminu. Dopiero wsparcie internautów, którzy udostępniali apel Natalie i zgłaszali plakat jako naruszający zasady, wywołało oczekiwaną reakcję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sophie cierpi na rzadką chorobę genetyczną - zespół Retta. Osoby, u których go zdiagnozowano, mają mocno ograniczoną komunikację z otoczeniem, są też niepełnosprawne ruchowo. W dodatku 9-latka ma mocno zdeformowaną twarz.

Zobacz także: Zobacz też: 6 dolegliwości, które objawiają się zmęczeniem

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić