o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aneta Bańkowska
Aneta Bańkowska
|
aktualizacja

Znalazła zdjęcie córki na plakacie promującym aborcję. Matka nie wytrzymała

0
Podziel się

Mama 9-letniej Sophie chce, by Twitter umożliwił zgłaszanie nowej kategorii postów - chodzi o wpisy dyskryminujące osoby z niepełnosprawnościami. Natalię Weaver wspierają w tym dziesiątki rodziców chorych dzieci.

Znalazła zdjęcie córki na plakacie promującym aborcję. Matka nie wytrzymała
(Pixabay.com)
bECLNjpN

Internauci wpierają kobietę od samego początku. To dzięki nim z sieci zniknął plakat ze zdjęciem córki Natalie, teraz kibicują jej, by udało się zmienić regulamin Twittera. Mama Sophie chce, żeby można było zgłaszać posty nie tylko np. ze względu na dyskryminację rasową, ale i niepełnosprawność, co nie jest obecnie możliwe.

Kobieta nie chce także, by jej historię wykorzystywać do celów politycznych. Jak opisuje, robią to zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy aborcji, co nie powinno mieć miejsca. Choć wraz z kolejnymi wzmiankami w mediach o historii Sophie pojawia się również coraz więcej nienawistnych wpisów, pod jej postami nie brakuje słów wsparcia:

bECLNjpP

Podziwiam Cię za to, co robisz!

Czy jest coś, w czym mógłbym pomóc? Będę zobowiązany.

Natalie Weaver znalazła zdjęcie 9-letnia Sophie na plakacie proaborcyjnym. Autor wpisu przekonywał też, że kobiety powinny obowiązkowo przechodzić badania prenatalne. Jeżeli wyniki wskazywałyby na wady u płodu, a kobieta mimo wszystko zdecydowałaby się urodzić dziecko, miałaby zostać obciążona kosztami jego leczenia - pisał.

bECLNjpV

Matka poprosiła wtedy administratorów Twittera o usunięcie konta mężczyzny. Serwis odmówił, bo jego zdaniem wpis nie naruszał regulaminu. Dopiero wsparcie internautów, którzy udostępniali apel Natalie i zgłaszali plakat jako naruszający zasady, wywołało oczekiwaną reakcję.

Sophie cierpi na rzadką chorobę genetyczną - zespół Retta. Osoby, u których go zdiagnozowano, mają mocno ograniczoną komunikację z otoczeniem, są też niepełnosprawne ruchowo. W dodatku 9-latka ma mocno zdeformowaną twarz.

Zobacz także: Zobacz też: 6 dolegliwości, które objawiają się zmęczeniem
bECLNjpW

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bECLNjqq
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić