REKLAMA
Odświeżone 16 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski15.03.19 (14:04)

Znany zawodnik MMA może pójść siedzieć na 10 lat. Usłyszał poważne zarzuty

Adam W., ps. "Siwy", znany zawodnik MMA, który ma za sobą występy w UFC, może spędzić 10 lat w więzieniu – dowiedział się portal o2.pl w Prokuraturze Krajowej.
Jason Silva / East News

Sportowiec został zatrzymany 29 stycznia 2019 roku. Jak się dowiedzieliśmy, postawiono mu zarzuty łącznie czterech przestępstw, zagrożonych karami pozbawienia wolności do 10 lat.

W tej chwili Adam W. ciągle przebywa w areszcie. Pozostanie w nim co najmniej do końca kwietnia.

REKLAMA

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec Adama W. wniosek do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach podzielił argumentację prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – poinformowano nas w Prokuraturze Krajowej.

Prokuratura nie udziela na razie bardziej szczegółowych informacji ws. Adama W. Wyjaśnia, że nie może tego zrobić "z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe".

Adam W. został zatrzymany przez CBŚP wraz z 9 innymi osobami. Aresztowania miały związek z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów. Grupa działała w latach 2010-2017 na terenie województw śląskiego i małopolskiego.

Jej celem było popełnianie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, pobić, bójek z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, przestępstw przeciwko mieniu oraz czynów polegających na obrocie substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi i innych – informuje Prokuratura Krajowa.

W 2017 r. Adam W. podpisał kontrakt z UFC. To największa na świecie organizacja MMA. Na jej galach "Siwy", który rywalizował w wadze ciężkiej, wystąpił trzykrotnie – odniósł dwa zwycięstwa i doznał jednej porażki.

Wobec ciążących na nim zarzutów sportowa kariera Adama W. staje pod znakiem zapytania. 27-latek po raz ostatni walczył w listopadzie 2018 roku. W sumie w MMA wygrał 10 walk, a 2 przegrał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Gwiazdy oktagonów w gabinetach lekarskich? Zobacz!

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij