REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski05.01.19 (19:33)

Zobacz, kiedy nastolatkowie zaczynają pić. Nie czekają do "osiemnastki"

Aż 39 proc. uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przyznało, że pije alkohol. To wyniki badania przeprowadzonego na 2 tys. nastolatków z Częstochowy. Jednak specjaliści podkreślają, że tamtejsze dane pokazują, jak sytuacja wygląda w całym kraju.
iStock.com

Najbardziej lubią piwo. To trunek, do picia którego przyznało się 55 proc. spośród tych, którym alkohol nie jest obcy. Młodzi ludzie pierwszy raz sięgają po niego najczęściej w wieku 14-16 lat. W podsumowaniu badań przeprowadzonych na zlecenie Urzędu Miasta Częstochowy podkreślono jednak, że zdarzały się przypadki, gdy uczniowie twierdzili, że sięgali po alkohol już jako ośmiolatkowie.

Twierdzą, że piją, by dobrze się bawić i dla towarzystwa. Badani uczniowie przyznawali często w ankiecie, że ich rodzice wiedzą o ich kontakcie z alkoholem, ale nic w związku z tym nie robią.

REKLAMA

2 proc. badanych przyznało, że pije alkohol codziennie. Z kolei co dziesiąty uczeń przyznał się do regularnego zażywania narkotyków. To wynik o 2 proc. lepszy niż w badaniu przeprowadzonym rok wcześniej. Średni miesięczny wydatek na alkohol to 50 zł, ale część młodzieży wydaje na ten cel ponad 100 zł na miesiąc.

Głównym powodem sięgania po narkotyki jest chęć dobrej zabawy i zrelaksowania się. Po narkotyki uczniowie najczęściej sięgają u koleżanki lub kolegi, nie kupują ich, ale są nimi częstowani.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij