Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Żółta gitara Prince'a na sprzedaż! Skusisz się?

1
Podziel się:

Fani muzyka na pewno kojarzą ten instrument o unikalnym kształcie. Prince grał na nim takie utwory jak "Cream" czy "Get Off". Teraz gitara trafi na sprzedaż.

Żółta gitara Prince'a na sprzedaż! Skusisz się?
(PAP, Photoshot,Nicholas Buer)

Instrument Prince'a zostanie wystawiony na aukcji charytatywnej organizowanej przez Heritage Auctions. Muzyk używał tej niestandardowej gitary w latach 1980-1990. Cena wywoławcza "żółtej chmury" wynosi 30 tysięcy dolarów (ponad 117 tysięcy złotych). Licytacja rozpocznie się 24 czerwca w kalifornijskim Beverly Hills.

Zawsze byłem wielkim fanem Prince'a. Ta gitara utkwiła w mojej pamięci ze względu na niezwykły, stylowy kształt - powiedział obecny właściciel instrumentu Richard Leece, który kupił go w zeszłym roku, także na Heritage Auctions.

Gitara ponad wszelką wątpliwość jest autentyczna. Potwierdza to nie tylko jej numer seryjny, ale także oświadczenie technika Zeke Clarka, który był odpowiedzialny za instrumenty Prince'a. W liście polecającym napisał, że szyjka instrumentu została złamana we Francji w 1994 roku, a później naprawiona.

Niestety, kiedy ludzie odchodzą, to rzeczy będące niegdyś ich własnością stają się bardziej wartościowe. Trzymanie teraz czegoś tak cennego w moim domu może być niezwykle ryzykowne - dodał Leece.

*Na aukcji pojawią się także inne przedmioty należące do Prince'a. * Fani muzyka będą mogli powalczyć m.in o: nagrodę za rekordową sprzedaż płyt, oryginalne dema utworów "Just as Long as We're Together", My Love Is Forever" i "Jelly Jam".

Drugą "żółtą chmurę" można podziwiać w Muzeum Narodowym Historii Amerykańskiej w Waszyngtonie. Trzeba przyznać, że jest naprawdę śliczna.

Prince został znaleziony martwy 21 kwietnia 2016 roku. Muzyk umarł w swojej rezydencji w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych w wieku 57 lat.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
gram na grzeb...
7 lat temu
to fakt, jest mu już nie potrzebna.... ani mnie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić