Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Żona wiceministra Jakiego opowiedziała o wychowaniu dziecka z Zespołem Downa

643
Podziel się:

W programie "Wieża Bab" w telewizji internetowej wpolsce.pl wystąpiła m.in. Anna Jaki, żona Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości. W rozmowie z Dorotą Łosiewicz opowiedziała o życiu rodziców dziecka z Zespołem Downa.

Żona wiceministra Jakiego opowiedziała o wychowaniu dziecka z Zespołem Downa
(Youtube.com)

Trzyletni syn Anny Jaki ma trisomię 21. Z kolei dziecko drugiego gościa w programie, Aleksandry Jakubowskiej, cierpi z powodu urazu okołoporodowego. Obie panie mówiły o blaskach i cieniach swojego rodzicielstwa. Mały Radek państwa Jakich, w słowach swojej mamy, w niczym nie odbiega od rówieśników.

Jego pogodnym dzieckiem i bardzo mądrym chłopcem. Ciężko mi go pokazać w świetle innym niż po prostu zwykłe dziecko, kochane przez swoich rodziców - wyznała.

Tak samo o 35-letnim Piotrze myśli Aleksandra Jakubowska. Przekonuje, że zawsze dawała mu do zrozumienia, że nie ma nic wyjątkowego w jego inności. Żartuje nawet, że "jest jak Leonardo DiCaprio, nigdy się nie zestarzeje".

Piotr jest osobą zadowoloną z życia. Ma mnóstwo znajomych, porusza się skuterem, znają go we wszystkich sklepach. Jest dzieckiem akceptowanym, nie spotyka się z agresją. I wciąż wygląda na 15 lat - mówi była rzeczniczka rządu Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza.

Do Sejmu i mediów wrócił niedawno temat aborcji i badań prenatalnych. Patryk Jaki jest gorącym przeciwnikiem aborcji, podobnie jego żona. Rodzice byli w szoku, gdy lekarz ją im zaproponował.

W momencie zajścia w ciążę miałam 24 lata. Nie przypuszczałabym, że osoba w tak młodym wieku, może urodzić dziecko z Zespołem Downa. No i cała ta druga część wywodu lekarza, mowa o aborcji wstrząsnęła mną i moim mężem doszczętnie. Nie zdecydowaliśmy się ani na amniopunkcję, ani aborcję. Przez pierwsze dwa dni postanowiliśmy przepłakać temat i te 20 proc. pozostawić w rękach Opatrzności. I czekać co się stanie, może akurat wydarzy się cud? - powiedziała Anna Jaki.

Zobacz także: Zobacz także: Patryk Jaki: dzieci z zespołem Downa nie widzą zła

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(643)
Warszawianka
5 lata temu
Szanowna Pani, To jest Pani decyzja ale nie ma prawa narzucać niczego komukolwiek ani publicznie oceniać. Każdy ma prawo do swoich decyzji. Poza tym reklama rodziny Jaki przed wyborami w Warszawie staje się powoli nader uciążliwa.
ramzes
5 lata temu
Niedaleko pada jablko od jabloni.
Gość
5 lata temu
Wykorzystali chore i ułomne dziecko do propagandy politycznej-po co? Bo wiedzą, że ono się o swoją prywatność nie upomni .To żałosne. I wstyd. ( no a liczą się tylko pieniądze- no nie?
Gość
5 lata temu
Szkoda mi tego ich dziecka- wystawili je na aukcję wyborczą, bo wiedzą, że skoro ułomne to się nie upomni o swoją intymność- a"tatuś " może na tym zyskać. Facetowi się nie dziwię- ,bo po trupach do celu- ale matce się dziwię. Ona wie, że ułomne dziecko nie upomni się nigdy o swoją prywatność - może za mało go kocha i tyle. WSTYD- to żenada.
emmu
5 lata temu
każdy powinien mieć wybór, nie może katolik swoich poglądów narzucać całemu światu, a tak poza tym, to po co Jaki się z tym obnosi w mediach ?????
d
5 lata temu
Panie Jaki - to może pan opowie jak w swojej reformie dzieci niepełnosprawne potraktowała koleżanka z partii Zalewska?
aaa
5 lata temu
jaki - czemu sie tak obnosicie z chorym dzieckiem????? kogo to interesuje ???? czemu tylko jedno dziecko macie???????? zycze wam kosciolkowym conajmiej 10 takich
Terapeuta
5 lata temu
Nota bene-oparzenie kapcie na głowie to mega głupia i zabawa-głównie dla dziecka z zespołem Downa...,ktore bierze świat dosłownie...Polecam myśleć za nim się coś zrobi A ono to zacznie powtarzać.
Jarosław
5 lata temu
Cały tatuś...
Lucyq
5 lata temu
Mi lekarz powiedział że roślinki Choduje się w doniczkach nie w brzuchu! Chamstwo i prostak. Ale nie oczerniac my kobiet które decydują się na aborcję to ich życie i ich wybory my za nie żyć nie będziemy! Każdy powinien mieć wolna rękę w takich sprawaxh
kuh
5 lata temu
Wspolczuje,ale taie dziecko powinno miec wieksza stycznosc z rodzicami,a jaki ma z tym problem.Zajalby sie wiecej synem a nam dol spokoj
Taki
5 lata temu
Czy to wykorzystywanie dziecka w kampanii wyborczej?
bibi
5 lata temu
Państwo Jaki dostali wybór i podjęli sami decyzję. A teraz Pan Jaki chce możliwość wyboru zabrać innym. Nigdy nie było przymusu usuwania płodu z Z.D.
ja
5 lata temu
Ciekawe kiedy podniosa zasiłek pielęgnacyjny?!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić