Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Zrobił GIF'a dla Trumpa, teraz przeprasza za antysemityzm

7

Użytkownik serwisu Reddit, którego przerobiony klip z Donaldem Trumpem bijącym się na gali zapasów, pokazał sam prezydent USA teraz przeprasza za swoje rasistowskie i antysemickie komentarze.

Zrobił GIF'a dla Trumpa, teraz przeprasza za antysemityzm
(imgur.com)

Internauta o nicku HanAssholeSolo stał się nagle sławny". Po tym, jak prezydent użył jego GIF-a na Twitterze, wszyscy zaczęli prześwietlać jego życie w sieci. Dopatrzono się wielu agresywnych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Przestraszony HanAssholeSolo wydał więc specjalne oświadczenie. Posypał głowę popiołem i przyznał do bycia trollem. Przkeonuje, że nie jest rasistą czy antysemitą.

Absolutnie nie jestem takim typem człowieka. Kocham i akceptuję ludzi każdej wiary, bez względu na wybraną przez nich ścieżkę życia. Robię tak całe życie - czytamy w oświadczeniu.

Mężczyzna przestrzegł innych. Ludzie kibicowali, gdy w zmanipulowanym GIFie pokazał jak Trump powala na ziemię człowieka z logo CNN zamiast głowy. Swoje słowa skierował więc "do hejterów i trolli".

Wolność słowa to nasze prawo, ale nie powinniśmy jej używać w taki sposób, jak ja to robiłem. Siedząc przed komputerem też możesz zranić kogoś swoimi słowami albo stworzyć sytuację, kiedy zwykły mem nieświadomie staje się nawoływaniem do nienawiści - pisze skruszony troll.

Całą burzę rozpętała ta oto animacja. To naprawdę Donald Trump, który w 2007 roku pobił Vince'a McMahon, szefa World Wrestling Entertainment. Twarz biznesmena zastąpiono logiem stacji telewizyjnej.

Internauta zaczął kajać się najwyraźniej przestraszony tym, na jaką osobę zaczęły go kreować media. Bez trudu odnaleziono jego antysemickie wpisy. Jakiś czas temu opublikował listę kilku pracowników z gwiazdami Dawida przy ich głowach. Podpisał ją "Coś dziwnego jest w tym CNN… nie mogę tylko dojść co". Mężczyzna pisał też "piep----ć islam", a pod zdjęciem uchodźców wstawił komentarz "na to jest bomba". Po wydaniu oświadczenia, internauta skasował konto. Całe oświadczenie możecie przeczytać tutaj.

Zobacz także: Zobacz też: Żelazny uścisk Trumpa

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić