aktualizacja 

30 listopada upływa termin. Potem pieniądze przepadną

25

Coraz mniej czasu pozostało na złożenie wniosku o wsparcie w ramach rządowego programu "Dobry Start". Ci, którzy nie wypełnili jeszcze formularza, powinni się pospieszyć. Do wzięcia jest 300 złotych.

30 listopada upływa termin. Potem pieniądze przepadną
Tylko do 30 listopada można ubiegać się o 300 plus (Pixabay)

Pieniądze w ramach świadczenia "Dobry Start" można dostać raz w roku. Te środki wypłacane są na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej - informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anna Popek spotyka się z tajemniczym mężczyzną. Jakie łączą ich relacje?

Przyjmowaniem wniosków zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Właśnie ta instytucja rozpatruje dokumenty i wpłaca świadczenie na artykuły szkolne.

Do kiedy wnioski o 300 plus?

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną. Wypłata przyznanego świadczenia odbywa się tylko w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

O przyznanie środków można ubiegać się już tylko do końca listopada. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mogą dopełnić formalności przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić