Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Andrzej Duda zwrócił się w stronę Kidawy-Błońskiej. "Dziękuję za kulturalną rywalizację"

41
Podziel się:

Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z walki o prezydenturę w wyborach 2020. Za dotychczasową rywalizację podziękował jej Andrzej Duda.

Duda podziękował Kidawie-Błońskiej
Duda podziękował Kidawie-Błońskiej (PAP)

Aktualny prezydent zwrócił się do byłej już kandydatki Koalicji Obywatelskiej za pośrednictwem Twittera. - "Dla Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wyrazy szacunku za start!" - napisał Duda.

Walka o urząd prezydencki do łatwych nie należy (Kto uczestniczył ten wie). Dziękuje za kulturalną rywalizację. Powodzenia w dalszej pracy dla Polski! - dodał.

Kidawa-Błońska odniosła się do swojej rezygnacji podczas wystąpienia w Sejmie. Mówiła, że to jest "świadoma decyzja". Podkreśliła także, że "ponosi odpowiedzialność za spadki sondażowe partii".

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy zostaną otwarte granice? Ostrożna odpowiedź Łukasza Szumowskiego

Wybory 2020. Trzaskowski wkracza do gry

W piątek dowiedzieliśmy się, że Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpi Rafał Trzaskowski. Nie potwierdziły się więc wcześniejsze plotki, że kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich może być Borys Budka czy nawet Donald Tusk.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Póki co bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Informacje napływające z różnych stron wskazują na to, że najbardziej prawdopodobnym terminem jest końcówka czerwca.

Tym najbardziej prawdopodobnym terminem wyborów wydaje się koniec czerwca, 28 czerwca, ale tu oczywiście decyzja jest po stronie marszałek i pani marszałek we właściwym momencie tę decyzje suwerennie podejmie - informował szef KPRM Michał Dworczyk podczas rozmowy z Telewizją Republika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić