Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Bank Światowy ostrzega: czeka nas największy kryzys gospodarczy od 150 lat

81
Podziel się:

Bank Światowy ostrzega, że pandemia koronawirusa może doprowadzić do największego kryzysu gospodarczego od 1870 roku. Jego skutkiem będzie gwałtowny wzrost poziomu ubóstwa na całym świecie.

Bank Światowy ostrzega: czeka nas największy kryzys gospodarczy od 150 lat
Koronawirus doprowadzi do kryzysu gospodarczego (Getty Images)

Bank Światowy szacuje, że światowa gospodarka skurczy się w tym roku o 5,2 proc. Będzie to największa recesja od 80 lat. Jednak liczba krajów, które odniosą straty gospodarcze, będzie tak duża, że ​​skala kryzysu będzie najgorsza od 150 lat - przekazała w raporcie instytucja.

Kryzys może pozostawić długotrwałe blizny i stanowić poważne globalne wyzwanie - powiedziała Ceyla Pazarbasioglu, wiceprezes grupy Banku Światowego ds. sprawiedliwego wzrostu, finansów i instytucji.

Koronawirus może doprowadzić do wzrostu ubóstwa na całym świecie

Ekonomistka twierdzi, że pandemia koronawirusa może doprowadzić 70-100 milionów ludzi do skrajnego ubóstwa. Wcześniej prezes Banku Światowego ostrzegał, że grozi to 60 milionom.

Zgodnie z raportem, w najgorszym przypadku PKB w 2020 r. może spaść nawet o 8 proc. Najlepszy scenariusz przewiduje natomiast recesję wynoszącą ponad 3 proc.

Bank Światowy przewiduje, że w 2021 r. nastąpi odbicie gospodarcze przy wzroście na poziomie 4,2 proc. Istnieje jednak ryzyko drugiej fali epidemii koronawirusa, która może pogłębić kryzys.

Zobacz także: Gospodarka już odmrożona? "Nieporozumienie. Kryzys dopiero się zbliża"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
MGX
rok temu
To KOSZERNI bracia serwuja nam swoj styl traktowania gojow!!!!!!, 93% wszystkich bankow swiata jest w rekach ,rotschildow, rockefelerow ,sorosa itp. ......, reszte sobie dopowiedzcie.
fwfwef
2 lata temu
w końcu ludzie żyjący na kredyt przestaną spoglądać na mnie z pogardą ze swych suwów jacy oni bogaci
wefwe
2 lata temu
podziękujmy chińczykom iż nie zamkneli lotów samolotów w czasie pączkowania epidemi!!! celowe działanie? Dziwnym trafem obecnie nie ma u nich zachorowan
Jacek
2 lata temu
zawsze tak jest jak jakiś lewicowy system upada, obecnie wali się Unia, to trzeba pogrążyć zwykłych obywateli
Humorysta
2 lata temu
Jak P0K0 dojdzie do władzy to będzie zielona wyspa w Polsce. P0K0 niczego nie pęka. Hahaha.!!!.
Hmm
2 lata temu
Bank światowy ostrzega bo sam właśnie wywołuje ten kryzys. Koronka to przypadek? Nie. Drukowanie wirtualnych pieniędzy o to co wywoła ten kryzys.
Ala
2 lata temu
Polacy przetrwają. My nie żyjemy na takim poziomie, jak stara Europa. Nie takie kryzysy przechodziliśmy.
Beata
2 lata temu
Będzie ubóstwo nie będzie konsumentów, nie będzie popytu..I znowu będą kredyty, pożyczki dla biednych państw. System jest chory i te ciągle numery z pożyczkami i dodrukiem nie mają przyszłości. Nie trzeba być finansistą żeby to zauważyć
Polak
2 lata temu
Więcej rozdawnictwa, wszędzie wirus się kończy w Polsce jest wirus plus
POLAK
2 lata temu
Jeszcze więcej pincetek plusów
Ivv
2 lata temu
Kochani, przygotujcie się na reset systemu w postaci wojny, może już przed najbliższym Bożym Narodzeniem lub tuż po. Poczytajcie ostrzezenie.net
Look7
2 lata temu
Zaplanowana akcja. Koronawirus to ściema. Znaczy się jest, ale to nazwa akcji. Kryptonim koronawirus.
Nerwus
2 lata temu
I już znów czarnowrozenie jaki to kryzys nas czeka itp pierd o szopenie oni w tych tępych głowach mają ten kryzys cały niech się zaczną leczyć lepiej bo tera zolacza A później się okaze ze jakie to zyski osiągnęli
Tkt
2 lata temu
Bogaci będą jeszcze bogatsi a biedni biedniejsi. I co tu się cieszyć? Wojna? A niby z kim? Z bogatymi? Tylko jak ich namierzyć? A kasy i tak nie zgarniecie bo w bankach. Zresztą kasa jest elektroniczna a więc co kto zyska? Świat to wielka fikcja a ludzie myślą że na wojnie ciś ugrają. Ugrają ale tylko BOGACI.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić