o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Bank Światowy ostrzega: czeka nas największy kryzys gospodarczy od 150 lat

81
Podziel się

Bank Światowy ostrzega, że pandemia koronawirusa może doprowadzić do największego kryzysu gospodarczego od 1870 roku. Jego skutkiem będzie gwałtowny wzrost poziomu ubóstwa na całym świecie.

Bank Światowy ostrzega: czeka nas największy kryzys gospodarczy od 150 lat
Koronawirus doprowadzi do kryzysu gospodarczego (Getty Images)
bECttsWJ

Bank Światowy szacuje, że światowa gospodarka skurczy się w tym roku o 5,2 proc. Będzie to największa recesja od 80 lat. Jednak liczba krajów, które odniosą straty gospodarcze, będzie tak duża, że ​​skala kryzysu będzie najgorsza od 150 lat - przekazała w raporcie instytucja.

Kryzys może pozostawić długotrwałe blizny i stanowić poważne globalne wyzwanie - powiedziała Ceyla Pazarbasioglu, wiceprezes grupy Banku Światowego ds. sprawiedliwego wzrostu, finansów i instytucji.
bECttsWL

Koronawirus może doprowadzić do wzrostu ubóstwa na całym świecie

Ekonomistka twierdzi, że pandemia koronawirusa może doprowadzić 70-100 milionów ludzi do skrajnego ubóstwa. Wcześniej prezes Banku Światowego ostrzegał, że grozi to 60 milionom.

Zgodnie z raportem, w najgorszym przypadku PKB w 2020 r. może spaść nawet o 8 proc. Najlepszy scenariusz przewiduje natomiast recesję wynoszącą ponad 3 proc.

bECttsWR

Bank Światowy przewiduje, że w 2021 r. nastąpi odbicie gospodarcze przy wzroście na poziomie 4,2 proc. Istnieje jednak ryzyko drugiej fali epidemii koronawirusa, która może pogłębić kryzys.

Zobacz także: Gospodarka już odmrożona? "Nieporozumienie. Kryzys dopiero się zbliża"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECttsXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
MGX
6 miesięcy temu
To KOSZERNI bracia serwuja nam swoj styl traktowania gojow!!!!!!, 93% wszystkich bankow swiata jest w rekach ,rotschildow, rockefelerow ,sorosa itp. ......, reszte sobie dopowiedzcie.
fwfwef
11 miesięcy temu
w końcu ludzie żyjący na kredyt przestaną spoglądać na mnie z pogardą ze swych suwów jacy oni bogaci
wefwe
11 miesięcy temu
podziękujmy chińczykom iż nie zamkneli lotów samolotów w czasie pączkowania epidemi!!! celowe działanie? Dziwnym trafem obecnie nie ma u nich zachorowan
bECttsXn
Jacek
rok temu
zawsze tak jest jak jakiś lewicowy system upada, obecnie wali się Unia, to trzeba pogrążyć zwykłych obywateli
Humorysta
rok temu
Jak P0K0 dojdzie do władzy to będzie zielona wyspa w Polsce. P0K0 niczego nie pęka. Hahaha.!!!.
Hmm
rok temu
Bank światowy ostrzega bo sam właśnie wywołuje ten kryzys. Koronka to przypadek? Nie. Drukowanie wirtualnych pieniędzy o to co wywoła ten kryzys.
Ala
rok temu
Polacy przetrwają. My nie żyjemy na takim poziomie, jak stara Europa. Nie takie kryzysy przechodziliśmy.
Beata
rok temu
Będzie ubóstwo nie będzie konsumentów, nie będzie popytu..I znowu będą kredyty, pożyczki dla biednych państw. System jest chory i te ciągle numery z pożyczkami i dodrukiem nie mają przyszłości. Nie trzeba być finansistą żeby to zauważyć
Polak
rok temu
Więcej rozdawnictwa, wszędzie wirus się kończy w Polsce jest wirus plus
POLAK
rok temu
Jeszcze więcej pincetek plusów
Ivv
rok temu
Kochani, przygotujcie się na reset systemu w postaci wojny, może już przed najbliższym Bożym Narodzeniem lub tuż po. Poczytajcie ostrzezenie.net
Look7
rok temu
Zaplanowana akcja. Koronawirus to ściema. Znaczy się jest, ale to nazwa akcji. Kryptonim koronawirus.
Nerwus
rok temu
I już znów czarnowrozenie jaki to kryzys nas czeka itp pierd o szopenie oni w tych tępych głowach mają ten kryzys cały niech się zaczną leczyć lepiej bo tera zolacza A później się okaze ze jakie to zyski osiągnęli
bECttsXf
Tkt
rok temu
Bogaci będą jeszcze bogatsi a biedni biedniejsi. I co tu się cieszyć? Wojna? A niby z kim? Z bogatymi? Tylko jak ich namierzyć? A kasy i tak nie zgarniecie bo w bankach. Zresztą kasa jest elektroniczna a więc co kto zyska? Świat to wielka fikcja a ludzie myślą że na wojnie ciś ugrają. Ugrają ale tylko BOGACI.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić