Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Biden chce ratować życie. Wyda miliardy

31
Podziel się:

W związku ze wzrostem zakażeń nowym wariantem koronawirusa administracja Joe Bidena ma udostępnić obywatelom 500 mln bezpłatnych testów. Test dostanie każdy, kto wyrazi taką chęć. Projekt pochłonie miliardy dolarów.

Biden chce ratować życie. Wyda miliardy
Biden zapewni Amerykanom darmowe testy (YouTube)

Omikron zdominował USA i obecnie już ponad 75 proc. zakażeń to właśnie nowy wariant. W związku z tym administracja prezydenta USA wdrożyła nowe środki walki z pandemią.

Jeśli nie jesteś zaszczepiony, istnieje wysokie ryzyko, że zachorujesz. Ten wariant jest wysoce zakaźny, a nieszczepieni są osiem razy bardziej narażeni na hospitalizację i 14 razy częściej umierają z powodu COVID-19 - powiedział jeden z urzędników, cytowany przez BBC.

Biały Dom zapowiedział, że zakupi 500 mln szybkich, domowych testów. Zostaną dostarczone do domów wszystkich Amerykanów, którzy od stycznia się po nie zgłoszą. Ma to pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Testy kosztują obecnie od 7 do 15 dolarów i są dostępne bez recepty. Administracja Bidena wyda zatem tylko na ten projekt od 3,5 mld dolarów do 7,5 mld dolarów.

Joe Biden powiedział, że pomimo rozwoju nowego wariantu nie ma potrzeby zamykania gospodarki i ogłaszania lockdownu. Ma nadzieję, że system szybkiego wykrywania zakażenia, utrzymanie dystansu oraz noszenie maseczek, wystarczą w okresie Bożego Narodzenia. Jednocześnie zaapelował do obywateli, aby zachowali wyjątkową ostrożność.

Zobacz także: 17-latek stracił rękę. To, co zrobił, zszokowało cały świat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
pytek
6 miesięcy temu
A co nasz rząd?
warszawianka
6 miesięcy temu
Wtrącanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa, szczególnie w proces legislacyjny- ustawa Lex TVN, nie ma miejsca w dyplomacji demokratycznych państw Pachnie to kolonializmem i jakby ktoś się bardzo uparł w ocenie, to może jakąś formą apartheidu - wyższości narodu amerykańskiego. Może więc warto przeprosić za swoje, moim zdaniem, skandaliczne zachowanie by nie prowokować opinii publicznej do dyskusji na temat niewolnictwa i rasizmu w USA.
omn ikron
6 miesięcy temu
Delta poszła na bok teraz Omnikron jest na fali, iloma jeszcze bzdurami będą karmić ludzi którzy się na to nabgierają
On Jest!
6 miesięcy temu
Żeby wszystkich świadomych sług diabelskich, morderców, oszustów zachłannychi nienasyconych niegodziwców przeklął sam Bóg Wszechmogący! Żeby wszystkie bestie na Ziemi oraz ich potomkowie, nawet nowego roku nie doczekali, amen
Erynia
6 miesięcy temu
Ale dzieci w łonie matki to by zabijał.
Stary
6 miesięcy temu
Dostał polecenie od swoich szefów to wykonuje. Żadne zdrowie nie ma tu nic do rzeczy a wręcz przeciwnie.
Krt
6 miesięcy temu
Zapewne ma w tym interes i testy produkuje ktoś z układu
Gość
6 miesięcy temu
Czyżby administracja Bidena kupiła akcje firm produkujących testy?
masowe trucie...
6 miesięcy temu
Ten szalony dement chce zrobić na tym wieki geszeft i chce wytruć jak najwięcej ludzi. Domowe testy na covid zawierają truciznę, azydek sodu, która klient ma sobie wsadzić do nosa. Wiadomo, czym sie to skończy.
Czytelnik
7 miesięcy temu
Kiedy powstanie szczepionka dla normanych umyslow ?
Czytelnik
7 miesięcy temu
Kiedy powstanie szczepionka dla normalnych umyslow ???
usa
7 miesięcy temu
dlatego ze biden ma rozum i dba o ludzi
BIDON BAJDEN
7 miesięcy temu
Tytuł zapowiadał się pikantnie ! Myślałem że dziadek wyda na budowę nowej bieżni przed białym domem żeby ćwiczyć sprint na 100m !
Greg
7 miesięcy temu
Wyda miliardy z podatków biedoty. Dla zysku bogaczy, powiązanych, z rządzącymi. A później pozwoli zdechnąć, tejrze biedocie z powodu kryzysu gospodarczego. Który sam wywołał. Jako to jest, że od kilkudziesięciu lat, każdy kolejny prezydent USA, okazuje się większym iditą, niż jego poprzednik.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić