aktualizacja 

Bill Gates poruszył temat Elona Muska. Te słowa zabolą miliardera

24

Bill Gates zdecydował się zabrać głos na temat działań Elona Muska. Miliarderowi nie spodobały się dążenia nowego właściciela Twittera do skolonizowania Marsa. Wskazał, w jaki lepszy jego zdaniem, sposób mógłby spożytkować pieniądze.

Bill Gates poruszył temat Elona Muska. Te słowa zabolą miliardera
Elon Musk nie będzie zachwycony tym, co powiedział na jego temat Bill Gates... (Getty Images, 2022 WireImage)

Bill Gates poruszył temat Elona Muska w wywiadzie dla BBC. Miliarder wyraził dezaprobatę dla działań podejmowanych przez nowego właściciela Twittera w celu kolonizacji Marsa. Gates wychodzi z założenia, że Musk mógłby mądrzej zainwestować pieniądze.

Bill Gates wskazuje, na co Elon Musk powinien wydawać pieniądze

Współzałożyciel Microsoftu poradził, aby zamiast inwestować w podbój kosmosu, Elon Musk spożytkował środki na przykład – na zakup szczepionek, które uratowałyby życie mieszkańców ubogich państw.

Wyprawa na Marsa jest przecież dość kosztowna. Zamiast tego możesz kupić szczepionki przeciwko odrze i ratować życia, po tysiąc dolarów za każde uratowane życie. To najlepsze uzasadnienie, żeby, przykładowo – nie lecieć na Marsa – podkreślił Bill Gates w rozmowie z BBC.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Rakieta Elona Muska wybuchła przy lądowaniu. Zobacz nagranie

Elon Musk, podobnie jak Bill Gates, cieszy się reputacją filantropa. Jednak założyciel Microsoftu uważa, że nowy właściciel Twittera nosi ten tytuł niesłusznie. Mimo to dodaje, że jeżeli Musk włoży dość wysiłku i środków w pomoc, może zostać filantropem naprawdę. Jednocześnie wyraził uznanie dla efektu, jaki Tesla wywarła na otoczenie.

Uważam, że pewnego dnia, wykorzystując swoją pomysłowość, dołączy do grona filantropów. Oczywiście trzeba doceniać takie sprawy jak Tesla, które wywierają pozytywny wpływ, nawet jeśli nie są formą filantropii. Nie wydaje mi się by on, poza wydaniem pieniędzy na kilka wypraw na Marsa, co rzeczywiście może trochę kosztować, zamierzał przeznaczać reszty pieniędzy tylko na siebie – podsumował Bill Gates w wywiadzie dla BBC.

To nie pierwszy raz, kiedy Bill Gates i Elon Musk podejmują publiczny spór. Jedną z kwestii, która ich poróżniła, było podejście do samochodów elektrycznych. Zdaniem współzałożyciela Microsoft tego typu pojazdy należy zasilać czystym wodorem, podczas gdy Musk wolałby gigantyczne baterie.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić