o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Cenowy dramat! 2022 rok przyniesie kosmiczną drożyznę

11
Podziel się

Drożyzna już teraz mocno daje się we znaki. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku będzie jeszcze gorzej. Wzrosnąć mają opłaty, a także m.in. akcyza na papierosy i alkohol.

Cenowy dramat! 2022 rok przyniesie kosmiczną drożyznę
Nadciąga drożyzna (Getty Images, Westend61 / Bartek Szewczyk)
bESKkUCZ

Polacy łapią się za głowy, bo drożyzna dokucza im coraz mocniej. Od 2022 roku mają wzrosnąć rachunki za prąd i gaz. O 10 proc. ma się zwiększyć ponadto akcyza na papierosy i alkohol.

To jednak nie koniec. Wzrosnąć mają również składki ZUS dla przedsiębiorców, w związku z czym wszyscy będą musieli płacić więcej na zdrowie.

bESKkUDb

O ile wzrosną koszty?

Na ten moment trudno przewidzieć, o ile więcej będziemy musieli wydawać. "Fakt" szacuje jednak, że za prąd możemy zapłacić aż około 300 zł więcej w skali rocznej.

Używanie gazu może kosztować rocznie nawet 400 zł więcej niż obecnie. Zwiększyć mają się też raty kredytów, a wszystko za sprawą podwyżek stóp procentowych. Raty mogą wzrosnąć nawet o 100 złotych.

bESKkUDh

Ministerstwo Klimatu chce skończyć z ekogroszkiem. Wprowadzony zostanie nowy surowiec - "groszek III", za który będzie trzeba zapłacić całkiem sporo - 1200-1300 zł za tonę.

Szykują się też nieco wyższe opłaty w uzdrowiskach - nawet 2,50 zł za dzień (obecnie 2,41 zł). Ponadto wzrośnie opłata od posiadania psa - maksymalnie 135 zł rocznie (obecnie 130,30 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESKkUDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Manek
2 miesiące temu
To bedzie koniec bedziemy chodzic po prosbie to wypociny wypisywanie straszenie wypisywacy Tuska pamietam 3 zl rewaloryzacji 500 +, czytamy ze juz nie chca Polacy zaczol sie juz powoli Polexit czekamy kiedy Tusk straci posada platna w polsce za nasze podatki nie jest palamentarzysta tylko pasozyt na utrzymaniu podatnika i Pan Sikorski chca Polexitu to szkac konfidenty posadek nie reprezentujacych nasza Kochana Polske ja Polak nie jestem w zadnej Sekcie partyjnej i niech nie ucierajcie sobie mordy moja osoba ze Polacy jestem Polakiem Brata zamordowalicie Badyci nie rozliczeni za Stan Wojenny a Grzyb to usugus Zdrajca z kumany z UBeckimi szmatami stoi agent w jednm szergu ja nie chce Polexitu a by sie przydal bo wam sie skoniczyly by sie doplaty do osobistych koryt partyjnych sekt tych skumanych z komunistycznymi zwiaskami zkrwaionymi recami stanu wojennego PZPR wskie rady zakladowe Panie Duda zasiadacje razem w zakladach i 30 innymi roznymi zwiskami i ogromnymi dotacjami z Podatkow Polakow
sad
2 miesiące temu
ja i tak ugotowalam obiad to na kilka dni,tylko podgrzeje poprostu mniej gospodyni domowej wiecej dorabiania do rachunkow,takie czasy
Hubert
2 miesiące temu
To jednak komentarz Stonogi przy okazji wyborów był proroczy...
bESKkUDD
majkas
2 miesiące temu
Mamy być ekologicznym państwem,zmieniliśmy piece,a teraz nas skończą. Pewnie musimy ruszyć na Belweder,nie ma innego wyjścia, jak mamy żyć?
Adam N 1973
2 miesiące temu
KOSMICZNA 😂🤣🤣🤣🤣 inflacja!!! 6%! W 1996 inflacja wyniosła 36% i nie była wcale problemem. Ludzie nawet nie uważali że to dużo. Wtedy Polacy narzekali na słabe pensje i niepewność zatrudnienia. Z inflacją umieliśmy sobie radzić. Po prostu kupowało się dolary i marki. Dzisiaj to niemożliwe bo dolar i euro dewaluują się w takim samym tempie co złoty. Przypuszczam nawet że dolar bardziej, ale to międzynarodowy środek płatniczy. Jeszcze lepszym wyjściem było kupowanie świadectw udziałowych z prywatyzacji jaką przeprowadził SLD. Lub zakup akcji prywatyzowanych przedsiębiorstw. Przynajmniej na tej prywatyzacji coś Polacy skorzystali, w przeciwieństwie do destrukcji i defraudacji jaką przeprowadzili liberałowie na początku lat dziewięćdziesiątych. A pensje były regularnie podnoszone przez państwowe zakłady i prywaciarze musieli też podnosić, bo nie mogli jak później mówić pracownikowi: "Na twoje miejsce za bramą czeka 10 chętnych". PKB rosło nawet szybciej niż teraz, bo wzrost sięgał 7%. Kiedy w 1997 wybory wygrały AWS i UW, to zmieniło się na gorsze. Do zarządzania finansami państwa wrócił Balcerowicz, który postanowił udowodnić że w rujnowaniu Polski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Postanowił zdusić inflację, bo według niego to w gospodarce jest najważniejsze. Znacząco podniósł stopy procentowe, w efekcie czego inflacja zaczęła się obniżać, ale za to wzrost PKB także. Gospodarka w końcu w ogóle stanęła w miejscu. Balcerowicz obwiniał o to kryzys w Rosji i części Azji. Bezrobocie skoczyło do 3 milionów. Pracodawcy przestali podnosić pensję. Gdy w 2001 do władzy wrócił SLD, Balcerowicz był prezesem RPP. Odmawiał obniżenia stóp procentowych, czego domagał się profesor Grzegorz Kołodko. Polacy zaczęli masowo emigrować z kraju, jeszcze przed naszym wstąpieniem do Unii
CNNNC
2 miesiące temu
"ZASzczep sie . Wrocmy do normalnosci ". Do jakiej normalnosci ? Ceny spadna . Zarobki mwzrosna To oszustwo i socjotechnika jak te szczepionki . Jeszcze kosciol to popiera , ze to akt milosierdzia . Te obnosne punkty szczepien kolo kosciola po mszy swietej to zdrada
Bebilo 333
2 miesiące temu
Pisałem ileś lat temu i dziś pisze, że musi powstać sieć supermarketów państwowej aby stworzyć zaporę dla wzrostu cen i aby dobra jakość towaru była zachowana. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na dzieciach i dorosłych jeśli będziemy ich karmić byle czym ani ich głodzić przez wzrost cen. Ale coś, Widocznie władza ma problemy z czytaniem i sluchaniem
mttm
2 miesiące temu
Nowy Wał i polityka PiS+ wydaje owoc...
Prawda
2 miesiące temu
Chcieliście PiSu no to go macie Skumbrie w tomacie, pstrąg...
Taaas
2 miesiące temu
Markel Biden Putin Nord Stream . I już wiadomo skąd drożyzna w Europie . Oczywiście dla lemingów to wina PiS . Bo tak powiedzieli w tvn .
Buahahaha
2 miesiące temu
Akcyza na alkohol i szlugi powinna wynosić kilka tysięcy procent . I dodatkowa opłata na leczenie chorób spowodowanych przez te nałogi .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić