Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Chleb za 40 zł?! Właściciele piekarni mówią, co nas czeka

843
Podziel się:

Cena za kilogram chleba już niedługo może sięgać nawet 40 zł. Taki scenariusz przedstawiają właściciele piekarni, którzy są załamani ogromnymi podwyżkami cen gazu.

Chleb za 40 zł?! Właściciele piekarni mówią, co nas czeka
Właściciele piekarni ostrzegają przed ogromnymi podwyżkami cen (Flickr)

Z powodu ogromnych podwyżek cen gazu, właściciele piekarni otrzymują gigantyczne rachunki. Do tego dochodzą rosnące ceny mąki i innych surowców oraz mediów.

Chleb stanie się produktem luksusowym?

Może to oznaczać, że wkrótce ceny podstawowych produktów spożywczych gwałtownie wzrosną. Właściciele piekarni ostrzegają, że chleb może stać się dobrem luksusowym.

Mamy wielkie problemy żeby przetrwać. 7 stycznia mąka była droższa o 85% w stosunku do roku 2021, a teraz jest to już 105%. Ceny gazu to problem piekarzy w całej Polsce, rozdzwaniają się telefony, piekarze mobilizują się do działania i rządzący muszą usłyszeć nasz głos. Możemy skalkulować wzrost cen gazu o 400%. Ale kto ode mnie wtedy kupi chleb? On musiałby kosztować 40 złotych za kilogram. To byłby już produkt delikatesowy, a chleb nie może być luksusem, to jest podstawa naszej diety. Nie może to iść w taką stronę – skomentował w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Andrzej Wojciechowski, właściciel piekarni Wojciechowski.

Zdaniem przedstawicieli branży sytuacja jest dramatyczna. Apelują do rządu o uruchomienie specjalnej tarczy osłonowej, która niwelowałaby podwyżki cen gazu i prądu.

Ceny mediów po prostu wykończą takie małe piekarnie, które działają jak manufaktury. Ceny są nie do przyjęcia dla małych firm, rzemieślników. My nie robimy dużych ilości pieczywa. Jedyną rzeczą, w którą możemy wliczyć wzrost kosztów jest pieczywo. Ceny byłyby wówczas zatrważające – powiedziała Magdalena Małyszka-Waszak, współwłaścicielka jednej z piekarń w Szczecinie.
Od sierpnia otrzymujemy regularne podwyżki cen. Najpierw 50%, potem dwukrotność. Ostatnie rachunki są dla nas katastrofalne – dodała.

Zobacz także: Wysoka inflacja i wyhamowanie gospodarcze. Czy to nas czeka w 2022?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(843)
OOBE
5 dni temu
Będziemy szamać ryż.
jgb
4 miesiące temu
Chleb jest szkodliwy dla zdrowia. Wystarczy jedna kromka dziennie.
Stary partyza...
4 miesiące temu
A może my sami
Stary partyza...
4 miesiące temu
TO jak się nie opłaci to zwiń interes innemu się opłaci
Choroba XXI w
4 miesiące temu
Lekarze psychiatrzy i psychologowie zacierają ręce - obsesja PiS - obsesja Tuska ... NIE MA MIEĆ KOŃCA. UWAGA: Jesteś w tej grupie ? Pilnie udaj się do lekarza.
Qqq
4 miesiące temu
Taki wzrost cen nie tylko chleba ale gazu nawozów paliwa its to jest efekt złej polityki . Przestańcie bronić PiS otwórzcie oczy
S-tka ekonomi...
4 miesiące temu
Trzeba być psychicznie chorym, żeby czytać tę idiotyzmy i w nie wierzyć.
Plebejusz
4 miesiące temu
Wielki wał pozostawi tylko korporacje i będziemy jeść gumowy chleb zamiast chleba z lokalnej piekarni . Ale to dotyczy każdej branży niestety . Pinokio postawił na swoich .
AntyPiS
4 miesiące temu
Niestety piekarzu jesteś w błędzie, chleb nie jest podstawą diety.Chleb to był 40 lat temu a teraz jest to badziewie
Pawelec20005
4 miesiące temu
Czy za 3 zł czy za 40zl ten sam syf chlebowy
Grażyna
4 miesiące temu
PiS zrobił dobrze. Dostaliśmy 500+,13,14,300 i różne tarczę.Niech żyje pis i podnosi wszystko tym złym cwaniakom prąd gaz podatki.Niech was zniszczy bo stoicie tu gdzie zomo a my tu stoimy w polsce wolnej z kolan podniesionej stoimy dumnie i stać będziemy i głosować aż do śmierci aż do końca ukochanej partii zbafcy króla polskiego Jarosława.Wybudujemy pałac Suski zniszczony i zapomniany przez niemieckich zdrajców komuchów i nasz król zasiądzie wtedy na tronie po wzniesieniu monarchi w polsce!
Tom
4 miesiące temu
Chcieliście Pis jest Pis. Mowiono wam że przy ich polityce bedzie drogo i jest bardzo drogo. Obecnie 4 osobowa rodzina wydaje ponad 3000 tylko na jedzenie niskiej jakosci, gdy dodamy inne oplaty to mamy juz 6000tys a za 6000 za Tuska zylo sie jak bogacze. TeraZ jak biedaki. Moja pensja nie wzrasta od 4 lat tylko maleje bo na dzialalnosci w pl tylko samobujcy siedzą. Zona sie 2 lat nie może o podwyzke doprosic. Jest zajebiscie w chu . Jak żyć pinokio jak zyc
John
4 miesiące temu
Taka cena nie jest realna. Jak będzie za drogo to do Polski trafi chleb z Niemiec, Czech, Słowacji czy Litwy lub z krajów poza unijnych.
pleciuga
4 miesiące temu
To wszystko co sie dzieje to nie jest polityka Unii tylko naszego nierządu. Kiedy nas zamknęli rok temu dodrukowali pieniędzy w takich ilościach że inflacja skoczyła natychmiast cale socjale i wszystkie osłonowe 500+ i inne wariactwa doprowadziły do tego że te biliony złotych trzeba w jakiś sposób ściągnąć. Nie licząc na cud w Kanie Galilejskiej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić