Czekoladki tej marki znikną ze sklepów. Wszystko przez pogodę

71

Łasuchy nie będą zadowolone z tej informacji. Mało kto o tym wie, ale letnie temperatury wymuszają na producentach czekoladek wycofanie ich ze sklepów na czas przynajmniej kilku tygodni. Chodzi o słodycze konkretnego producenta, który przekazał już klientom, że przez jakiś czas nie znajdą jego produktów.

Czekoladki tej marki znikną ze sklepów. Wszystko przez pogodę
Wielbiciele czekoladek mogą się nieźle rozczarować podczas wizyty w sklepie (Wikimedia Commons)

Podczas letniej wizyty w sklepie wielbiciele czekoladek mogą być rozczarowani. Na kilka tygodni z półek sklepowych mają zniknąć niektóre produkty marki Ferrero. Firma ogłosiła, że na czas wakacji przerywa dystrybucję poszczególnych słodyczy.

Czekolada i wysokie temperatury nie idą w parze. Niektórzy lubią upał, ale nie dotyczy to Ferrero. Na jakość czekoladek wpływają duże wahania temperatury i ciepło. Jakość i świeżość są naszym najwyższym priorytetem i dlatego nie oferujemy Ferrero Küsschen (Pocałunki Ferrero) w sezonie letnim - przekazał producent za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Jednak czekoladek, które znikną z półek, jest znacznie więcej. Nie wiadomo też, na jak długo dystrybucja zostanie przerwana - wszystko zależy od tego, jakie będą nam towarzyszyć temperatury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Drożdżówki z rabarbarem, które smakują jak marzenie. Nie zostanie po nich ani okruszek

Zwyczajowo przerwa rozpoczyna się pod koniec maja, a poszczególne produkty wracają do sklepów po kilku tygodniach. Planowo najszybciej wróci Kinder Niespodzianka, bo już w połowie sierpnia. Ferrero Rocher i Ferrero Küsschen wrócą pod koniec sierpnia, natomiast Mon Chéri i Pocket Coffee będą ponownie dostępne w połowie września.

Warto zaznaczyć, że wakacyjna przerwa dotyczy dystrybucji czekoladek, a nie sprzedaży jako takiej. Oznacza to, że jeśli sklepy posiadają te słodycze w swoich magazynach, to nadal będą one trafiać do sprzedaży.

Przerwa wakacyjna w sprzedaży czekoladek

Jak informuje portal polskiobserwator.de, wakacyjna przerwa w dystrybucji czekoladek, jest już właściwie tradycją. Już w 1957 roku, kiedy na rynek trafiły czekoladki Mon Chéri, pojawiły się zgłoszenia, że wiele z nich pod wpływem wysokiej letniej temperatury się rozpuściło. To była gorzka lekcja dla włoskiego giganta.

Wówczas firma Ferrero wprowadziła wakacyjne przerwy w dystrybucji, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. I tak przerwa stała się tradycją, której Włosi trzymają się bardzo dokładnie. Dopiero po wakacjach ich produkty znów wrócą na półki w sklepach.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić