Czy 1 listopada McDonald's jest otwarty?

32

Wiele osób zastanawia się, czy restauracje McDonald's będą czynne 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych. To dzień ustawowo wolny od pracy, więc większość sklepów nie będzie zamknięta. A co z restauracjami fast-food? Czy tego dnia będzie można zjeść posiłek w McDonald's?

Czy 1 listopada McDonald's jest otwarty?
Czy 1 listopada McDonald's jest otwarty? (Getty Images)

Na poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To święto kościelne i dzień ustawowo wolny od pracy, zatem zamknięta będzie wówczas większość sklepów i galerii handlowych. Działalność jednak będą prowadzić niektóre punkty gastronomiczne. Czy tak samo jest w przypadku restauracji McDonald’s?

Czy 1 listopada McDonald's jest otwarty?

McDonald's i wszystkie pozostałe restauracje nie podlegają ustawie wprowadzonej przez Sejm o zakazie handlu w niedzielę i święta, ponieważ świadczą usługę. To oznacza, że większość McDonalds'ów będzie czynna 1 listopada.

Jeśli we Wszystkich Świętych najdzie nas ochota na szybki posiłek w mieście, możemy tego dnia śmiało skorzystać z oferty restauracji McDonald's. Wyjątek mogą stanowić punkty, które znajdziemy w większych obiektach, takich jak na przykład centra handlowe.

Jeśli polityka galerii handlowej zakłada, że 1 listopada obiekt jest zamknięty, to oznacza, że zlokalizowany w tym miejscu McDonald's również będzie nieczynny. Otwarte za to będą lokale wolnostojące, lecz ich godziny pracy mogą ulegać zmianie. Godziny otwarcia poszczególnych punktów można znaleźć na oficjalnej stronie sieci fast food.

Zobacz także: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić