Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

11

Polacy zastanawiają się, czy 7 kwietnia to niedziela handlowa. Gdzie zrobić zakupy w pierwszą niedzielę kwietnia? Rozwiewamy wątpliwości, które pojawiają się wśród osób zainteresowanych wybraniem się do sklepu.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Niedziele handlowe 2020. Co z grudniem? (Pixnio)

Już od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują rygorystyczne przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele i święta. W związku z tym zrobienie zakupów w drugi dzień weekendu zazwyczaj jest mocno utrudnione - to dlatego, że zamknięte pozostają większe sklepy czy też galerie handlowe.

Najprawdopodobniej aktualna władza wprowadzi jakieś modyfikacje do tych przepisów. Na chwilę obecną jednak obowiązują normy, z którymi Polacy są już dobrze obeznani.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obowiązkowe badania dla starszych kierowców. Polacy na ulicy mocno podzieleni

Należy wyraźnie podkreślić, że jutro (7 kwietnia) przypada tzw. niedziela bez handlu. W związku z tym nie można będzie realizować zakupów w takich sklepach jak np. Biedronka czy Lidl. Ponadto zamknięte będą punkty należące do sieci takich jak między innymi Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland, Aldi oraz Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 7 kwietnia?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024 - kalendarz

W 2024 roku przewidziano tylko siedem niedziel handlowych. Dwie z nich już za nami. Kiedy wypadają kolejne niedziele z handlem? Poniżej kalendarz:

Styczeń:

  • 28 stycznia

Marzec:

  • 24 marca

Kwiecień:

  • 28 kwietnia

Czerwiec:

  • 30 czerwca

Sierpień:

  • 25 sierpnia

Grudzień:

  • 15 grudnia
  • 22 grudnia
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić