Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czy jutro jest niedziela handlowa? Koniec wątpliwości

85

Niektórzy Polacy zastanawiają się, czy 2 czerwca 2024 roku to niedziela handlowa. Czas zatem odpowiedzieć na pytanie o to, czy jutro wypada niedziela handlowa, czy może jednak niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy w niedzielę (2.06.2024)?

Czy jutro jest niedziela handlowa? Koniec wątpliwości
Czy 2 czerwca to niedziela handlowa? (Pexels)

Niedziele handlowe w naszym kraju to rzadkość. Wszystko za sprawą dość restrykcyjnych przepisów, które już od jakiegoś czasu obowiązują w Polsce. Regulacje dotyczą oczywiście zakazu handlu w niedziele i święta. Oznacza to, że zazwyczaj w niedzielę nie można robić zakupów w dużych sklepach.

Prawdopodobnie nowy rząd wprowadzi jakieś zmiany do tych przepisów, ale na razie wszyscy w Polsce dobrze wiedzą, jakie są obecne zasady. Większość ludzi przyzwyczaiła się już do tego, że w niedziele lepiej nie planować zakupów, bo duże sklepy są zamknięte.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Spór o krzyże w urzędach. "To się w głowie nie mieści"

Przypominamy, że jutro (2 czerwca) przypada niedziela niehandlowa. Nie będzie można zatem zrobić zakupów w popularnych dyskontach takich jak Biedronka czy Lidl, a także w innych dużych sieciach jak Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Aldi czy Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 2 czerwca?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024 - kalendarz

  • 28 stycznia 2024.
  • 24 marca 2024.
  • 28 kwietnia 2024.
  • 30 czerwca 2024.
  • 25 sierpnia 2024.
  • 15 grudnia 2024.
  • 22 grudnia 2024.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić