Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Dodatkowa opłata nad morzem? "Ja nie wiem, kogo będzie stać na urlop"

154

Mieszkańcy nadmorskich miejscowości regularnie uskarżają się na zatłoczone parkingi. W związku z tym samorządowcy wystosowali apel do resortu infrastruktury o zmodyfikowanie przepisów i możliwość pobierania opłat za parkingi. Czy wobec tego wakacje nad morzem będą jeszcze droższe?

Dodatkowa opłata nad morzem? "Ja nie wiem, kogo będzie stać na urlop"
Dodatkowe opłaty nad morzem? (Getty Images, Grazyna Palaszewska)

Już od wielu lat mieszkańcy nadmorskich miejscowości turystycznych mają duży problem z tym, by w okresie szczytu urlopowego zaparkować samochód. Turyści zajmują bowiem praktycznie każdą wolną przestrzeń.

W związku z tym pojawiła się koncepcja, by wprowadzić możliwość pobierania opłat za parkingi również w niewielkich miejscowościach nad morzem. Apel w tej sprawie wysłał do Ministerstwa Infrastruktury Marek Chroń, przewodniczący Rady Miejskiej Helu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ada Fijał o zarobkach. Ile jej zdaniem trzeba zarabiać, aby godnie żyć?

Chroń wskazał, że obecnie opłaty za parkowanie w weekendy i święta mogą pobierać miasta liczące więcej niż 100 tys. mieszkańców w specjalnie utworzonych strefach. Mniejsze miejscowości w dni wolne takiej możliwości nie mają.

Skoro większe miejscowości mogą pobierać opłaty, a my nie, to jest to nierówność wobec prawa - ocenił Marek Chroń, cytowany przez Portal Samorządowy.

Ten wniosek popiera Związek Miast i Gmin Morskich. Organizacja już przed kilkoma laty mówiła o takim rozwiązaniu.

"Ja już nie wiem". Turystka grzmi

Do pomysłu dodatkowych opłat nad morzem krytycznie odniosła się jedna z turystek.

Po to jeździ się do małych miasteczek nad Bałtykiem, żeby właśnie uniknąć gigantycznych kosztów. Jeśli wprowadzą opłaty, to ja już nie wiem, kogo będzie stać na urlop nad polskim morzem - napisała w mediach społecznościowych.

Póki co trudno stwierdzić, czy resort infrastruktury zmodyfikuje przepisy. Na razie przedstawiciele tego ministerstwa analizują problem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić