aktualizacja 

Domy modułowe rosną na potęgę. "Ludzie chcą uciekać z bloków"

3

Zmęczeni ponurym życiem w bloku? Jest na to lekarstwo. Domy modułowe są w Polsce coraz bardziej popularne. Tanie, nie zajmują wiele miejsca i nie wymagają specjalnego pozwolenia. Zdaniem ekspertów rynek kwitnie coraz bardziej.

Domy modułowe rosną na potęgę. "Ludzie chcą uciekać z bloków"
Polski rynek domów modułowych rośnie w siłę

Koronawirus wywrócił do góry nogami plany kieleckiej firmy Plank. Miały być targi i eventy, a ostatecznie wszyscy zainteresowani zostali w domach.

I właśnie domami postanowili zająć się szefowie firmy. Jakiś czas temu padła decyzja o wejściu na rynek domów modułowych. Efekt?

Zleceń jest naprawdę sporo. Ludzie chcą uciekać z bloków - mówią przedstawiciele firmy w rozmowie z money.pl.

Czym są domy modułowe? To z założenia niewielkie i tanie konstrukcje stawiane bez fundamentów. Powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 metrów kwadratowych. Nie trzeba nawet ubiegać się o pozwolenie na budowę - zgłoszenie całkowicie wystarczy.

Mikrodom w wersji premium

Najtańsze "budowle" kupimy już od 35 tys. zł. Powstaje jednak coraz więcej firm, które chcą przyciągnąć klienta jakością, nie ceną.

Zobacz także: Ksiądz już nie zapuka. "Konieczne jest wprowadzenie podatku kościelnego"
My zajmujemy się tylko domami premium - opowiadają w rozmowie z money.pl przedstawiciele warszawskiej firmy HowSmart.

W HowSmart ceny gotowych projektów zaczynają się już od 55 tys., a kończą się na 87 tys. zł. W firmie Natura Home cena najtańszego domu zaczyna się od ponad 111 tys. zł.

Domy modułowe w Polsce

Niestety, ciężko jest oszacować jak rozrośnięty jak rynek domów modułowych. Powód? Brak analiz. Biznesmen szacuje, że w segmencie ekonomicznym, takich domów powstało już kilkanaście tysięcy.

Żadnych wiarygodnych badań na ten temat jeszcze nie ma. Jeśli miałbym szacować, to powiedziałbym, że w segmencie premium powstają tysiące domów do 35 metrów - mówił przedstawiciel HowSmart w rozmowie z money.pl

Prognozy wydają się być dość obiecujące. Eksperci są zdania, że moda na domy modułowe potrwa dłużej niż jeden sezon.

O tym świadczy popularność, jaką domy modułowe cieszą się zarówno w Niemczech, jak i na Skandynawii, chociaż tam jest to zwykle drugi dom pełniący funkcję rekreacyjną - zauważył w rozmowie z money.pl Wojciech Rynkowski, kierownik działu wydawnictw w Extradom.pl.
Autor: NKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić