Donald Tusk o 500+. Jasna deklaracja. "Temat jest zamknięty"

91

Na niedzielnej konferencji prasowej Donald Tusk poruszył temat 500+ i zapewnił, że PO nie chce nikomu odbierać tego świadczenia. - To, co dała poprzednia władza, zostanie utrzymane - zapewnił.

Donald Tusk o 500+. Jasna deklaracja. "Temat jest zamknięty"
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Centrum Prasowym Foksal (PAP)

Donald Tusk przejął władzę w PO. Na niedzielnej konferencji prasowej odpowiadał na pytania dotyczące przyszłości PO. Padło m.in. pytanie o sztandarowy program PiS, czyli 500+.

Nikt nikomu nie zabierze 500+. To, co dała poprzednia władza, zostanie utrzymane. Temat jest zamknięty - powiedział nowy lider PO Donald Tusk.

Donald Tusk zaprzeczył tym samym przypuszczeniom co do nowego programu działań PO. Po prawej stronie politycznego dyskursu pojawiło się wiele komentarzy, że wszelakie zmiany lider PO zacznie od zniszczenia tego, co zrobiła dotychczasowa władza.

Tusk poruszył także inny istotny temat, a mianowicie podniesienie wieku emerytalnego. Kiedy Platforma Obywatelska była u władzy, zdecydowano, że Polacy będą pracować dłużej. Pomysł ten wywołał ogromne oburzenie.

Dziś Donald Tusk przyznaje, że to był błąd, którego nie powtórzy. Dodał, że późniejsze lub wcześniejsze przechodzenie na emeryturę nie powinno mieć przymusowego charakteru.

Każdy powinien sam decydować, kiedy przechodzi na emeryturę, należy jednak wtedy mieć świadomość, że to oznacza taką, a nie inną emeryturę - mówił.
Zobacz także: Podwyżki dla posłów? Zdecydowany komentarz wicerzecznika PiS
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić