Elon Musk nie pobiera pensji. Ale i tak wzbogacił się o miliardy

27

Elon Musk w 2020 roku nie zarobił w Tesli ani dolara. Ekscentryczny miliarder nie pobiera w swojej firmie wynagrodzenia. Zyskał za to... 22 mld dolarów w opcjach na akcje.

Elon Musk nie pobiera pensji. Ale i tak wzbogacił się o miliardy
Elon Musk nie zarobił nic w Tesli w 2020 roku (Flickr)

Biedny jak Elon Musk? W 2020 roku założyciel Tesli zarobił okrągłe zero dolarów z tytułu wypłaty. Amerykański miliarder i celebryta nie wypłacał sobie w ogóle pensji. Powstrzymajcie się jednak z zakładaniem zrzutek na Elona. Majątek ekscentrycznego przedsiębiorcy zwiększył się bowiem o 22 mld dolarów. A wszystko za sprawą opcji na akcje, które Musk zyskał w ubiegłym roku - informuje CNN.

W poprzednich latach Elon Musk oficjalnie dostawał na papierze najniższą kalifornijską pensję. W 2019 z tytułu wykonywanej pracy zarobił 23760 dolarów - donosi CNN. Jak jednak podawała jego firma, Musk tych pieniędzy i tak nie pobierał. Zarabia krocie na swoich udziałach w Tesli i innych firmach, więc taka wypłata przeszłaby niezauważona. Groszowe sprawy najwidoczniej Muska nie interesują.

Dzięki opcjom na akcje Elon Musk może zakupić 101 milionów akcji Tesli w cenie 70,01 dolarów. Musk wzbogacił się o te cenne papiery dzięki fantastycznym wynikom finansowym Tesli. W zeszłym roku akcje spółki poszybowały o 743 proc. w górę, czyniąc ją najlepiej wycenianym producentem samochodów na świecie.

Zobacz także: Zwyzywał ministra, zdania nie zmienia. "Wyciera sobie twarz 200 mln zł"
Autor: KRWL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić