Dziwny samolot wylądował w Modlinie. Wszyscy patrzyli i się zastanawiali

171

Jak podaje PAP, na lotnisku w Modlinie wylądował samolot Boeing 737-8200 "Gamechanger". Maszyna zwracała na siebie uwagę przede wszystkim charakterystycznymi barwami. Okazuje się, że należy do linii lotniczych Buzz. Linii, o których mało kto słyszał w Polsce.

Dziwny samolot wylądował w Modlinie. Wszyscy patrzyli i się zastanawiali
Materiały prasowe. Samolot, należący do linii lotniczych Buzz. (Źródło: Buzz)

PAP wyjaśnia, że samolot należy do linii lotniczych Buzz, a te natomiast "wchodzą w skład Grupy Ryanair". Powyższa maszyna jest pierwszą z linii Buzz i wylądowała w środę w Modlinie.

Wiele osób obserwowało to lądowanie, które wywołało niemałe poruszenie. Powód to m.in. barwy, jakimi odznacza się na tle pozostałych maszyn Boeing 737-8200 "Gamechanger". Dodajmy - 1 z 8, w które wkrótce liniia Buzz będzie wyposażona.

Boeing 737-8200 "Gamechanger", należący do linii Buzz, wylądował na lotnisku w Modlinie

Samoloty te wkrótce mają stacjonować na lotnisku Chopina w Warszawie, a także na tym w Modlinie. Zostaną zarejestrowane w Polsce i wkrótce będzie można nimi podróżować.

To, co charakteryzuje samoloty, to możliwość transportu większej ilości pasażerów (o 4 proc.), co wcale nie przekłada się na większe zużycie paliwa. Zostanie ono zredukowane o 16 proc., co wyraźnie pokazuje, że maszyna jest zaawansowana technologicznie.

Jak podaje PAP - za prezesem linii Buzz Michałem Kaczmarzykiem, Boeing 737-8200 "Gamechanger" jest pierwszą taką maszyną w kraju. Od teraz zasili szeregi innych maszyn, w jakie wyposażone są wspomniane wcześniej lotniska.

Autor: HNM
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić