Elon Musk sprzedał wszystkie swoje domy. Teraz mieszka w takim "pudełku"

71

Media obiegły informacje o tym, że miliarder Elon Musk sprzedał wszystkie swoje domy w Kalifornii i przeprowadził się do Teksasu. Gdzie mieszka teraz? Okazało się, że wynajmuje składany dom na terenie kosmicznej bazy SpaceX. Nowe mieszkanie Muska jest tańsze od tesli.

Elon Musk sprzedał wszystkie swoje domy. Teraz mieszka w takim "pudełku"
Składany dom (YouTube)

Elon Musk jest jednym z najbogatszych ludzi na planecie i nie przestaje zadziwiać swoimi pomysłami. Ostatnio zrobiło się głośno po tym, jak poinformował, że sprzedał prawie wszystkie swoje posiadłości w Kalifornii i przeprowadził się do Teksasu. Miliarder nie poinformował, gdzie dokładnie zamieszkał, ale najprawdopodobniej jego nowy dom to składane "pudełko", którego wartość nie przekracza 50 tys. dolarów.

Wszystko wskazuje na to, że Elon Musk kupił właśnie jeden z domów startupu Boxabl. Jego pomysłodawcy uważają, że klasyczne domy są zbyt drogie, trudne do zbudowania i mało mobilne. Dlatego wpadli na pomysł stworzenia takiego "pudełka" - składanego domu, który można przewozić z miejsca na miejsce.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Powiązania Muska i Boxabl

Eksperci uważają, że Elona Muska i fabrykę domów Boxabl z pewnością coś łączy. Przede wszystkim położona jest w Nevadzie, czli w tym samym stanie, w którym wybudowała swoją gigafabrykę Tesla, a właściciele Boxabl przyznają, że sprytny system i organizacja produkcji w ich zakładach jest inspirowana rozwiązaniami stosowanymi w fabrykach elektrycznych aut marki Tesla.

Ponadto firma Boxabl umieszcza w internecie delikatne sugestie, nawiązujące do Tesli i Muska. Jakiś czas temu pokazała film, na którym Tesla Model X ciągnie na przyczepie dom w pudełku. W opisie dodają, że tak naprawdę dopiero Tesla Cybertruck będzie miała uciąg pozwalający na bezpieczne i legalne holowanie ich składanego domu.

Musk "rozczarował się Kalifornią"

Miliarder twierdził, że nieruchomości, które go otaczają, tylko mu przeszkadzają. Dodaje też, że "rozczarował się Kalifornią". To wszystko spowodowało, że przenosi swoje firmy do Texasu i sam również postanowił się tam przeprowadzić.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić