aktualizacja 

Fatalne wieści o 500 plus. Nie ma już nadziei?

81

Obecnie wartość świadczenia 500 plus jest znacznie niższa niż wtedy, gdy wdrażano to rozwiązanie. W związku z tym toczy się dyskusja na temat tego, czy wsparcie powinno być podwyższone. Głos w tej sprawie zabrała Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Fatalne wieści o 500 plus. Nie ma już nadziei?
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Waldemar Pietrzak)

Wiceprzewodnicząca i posłanka PO Izabela Leszczyna pojawiła się w poniedziałek w "Rozmowie Piaseckiego". Została zapytana choćby o to, czy gdyby Platforma Obywatelska rządziła Polską, to zdecydowałaby się na waloryzację 500 plus.

Gdyby rządziła Platforma Obywatelska, nie mielibyśmy galopującej, dwucyfrowej inflacji. Sytuacja byłaby zupełnie inna - zapewniła na antenie TVN24.

Izabela Leszczyna: Ludzie budzą się z ręką w nocniku

Leszczyna zaznaczała poza tym, że jest zwolenniczką "powiązania świadczeń socjalnych z realnym wzrostem gospodarczym, ze średnim wynagrodzeniem w sektorze gospodarczym".

Wprowadzenie, rzucenie takiego 500 i zostawienie tego na pastwę losu przy takiej polityce fiskalnej, monetarnej, gospodarczej, koszmarnej zapaści w inwestycjach, (powoduje, że) ludzie budzą się z ręką w nocniku, bo okazuje się, że to 500 to jest jakieś 370 - spostrzegła.

Czy w obecnej sytuacji postawiłaby na podwyższenie świadczenia? - Czy ten moment, kiedy naprawdę ceny rosną z dnia na dzień, by rozrzucić z helikoptera kolejne pieniądze dla wszystkich? W mojej ocenie nie jest najlepszy - podsumowała.

Zobacz także: Jessica Mercedes lakonicznie o związku z Kubą Karasiem
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić