Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Gigantyczna kasa dla Andrzeja Dudy. Jeszcze nigdy tyle nie zarobił

1211
Podziel się:

Andrzej Duda ma wielkie powody do radości. Dzięki ustawie, która weszła w życie 1 listopada, na konto prezydenta wpłynie w tym miesiącu olbrzymia kwota. Jeszcze nigdy Duda za miesiąc urzędowania nie dostał takich pieniędzy.

Gigantyczna kasa dla Andrzeja Dudy. Jeszcze nigdy tyle nie zarobił
Na konto Andrzeja Dudy wpłynie naprawdę duża kwota (PAP, Radek Pietruszka)

Decyzja o podwyżce dla prezydenta RP została podjęta przez Sejm jeszcze we wrześniu. O sprawie znowu zrobiło się głośno teraz, gdyż to właśnie od 1 listopada nowe przepisy zaczęły obowiązywać. Jak dotąd Andrzej Duda zarabiał co miesiąc 21 tysięcy złotych. Teraz kwota jego pensji wzrosła do 28 tysięcy złotych.

W sumie na koniec miesiąca na konto Andrzeja Dudy wpłynie około 50 tysięcy złotych. Będzie to jednak jednorazowa sytuacja, wynikająca z doliczenia do 28 tysięcy złotych wyrównania za miesiące wsteczne od 1 sierpnia bieżącego roku. Tym samym Andrzej Duda stał się rekordzistą na tym polu. Jak dotąd żaden z poprzednich prezydentów RP nie zarobił za miesiąc urzędowania takich pieniędzy.

Podwyżka jest również dobrą wiadomością dla byłych prezydentów RP. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski otrzymają ponad 18 tys. zł pensji, co oznacza podwyżkę o 9 tysięcy złotych. Im również wypłacone zostanie wyrównanie. Oznacza to, że na konto każdego z emerytowanych prezydentów wpłynie w listopadzie około 45 tysięcy złotych.

Co z pierwszą damą?

Zmiany finansowe uwzględniają również pierwsze damy. Mogą one liczyć na poprawę wysokości swojej emerytury. ZUS doliczy im składki emerytalne liczone od średniej pensji za lata, kiedy ich mężowie pełnili urząd prezydenta. Zarówno Danuta Wałęsa, jak i Jolanta Kwaśniewska oraz Anna Komorowska otrzymają od nowego roku ok. 200-300 zł miesięcznie więcej. Na pieniądze będzie musiała poczekać jeszcze Agata Kornhauser-Duda. Honorarium zostanie uwzględnione dopiero przy przejściu na emeryturę.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1211)
Gddd
miesiąc temu
Skoro dajemy się okradac
Fff
miesiąc temu
Bo biorą bo im się nalezy
emeryt83.
6 miesięcy temu
Ćeszę się z teo,że prezydenci dostali pełną rekompensatę zprzyszłą inflację. Również jestem zadowolony, że emeryci dostaną po pięć złoty rekompesaty, przy inflacji przyszłej 30% lub więcej.Rząd się jakoś wyżywi. Miał razję wieszcz PZPR-u Urban. Przepowiednia się ziściła dosłownie.
Anna l.66
6 miesięcy temu
Duda powinien byc potaktowany jako wolontariusz,sorry ze obrażam wolontariuszy.Ktos kto nic nie robi,nie powinien dostawac ani grosza.
Tiko
6 miesięcy temu
Starosta w moim miasteczku (20 tys. mieszkańców) będzie miał teraz 17.500. Pytam za co?
kos
6 miesięcy temu
Bez komentarza, szkoda słów!!!
bizneswomen
6 miesięcy temu
Jak zwykle wp gra na najniższych instynktach. "Gruba kasa" Nie rozśmieszajcie mnie bo mam zajady. Prowadzę 3 pizzerie i mam 3 razy więcej niż Prezydent Polski. A takich jak ja jest multum ludzi. Znam takich którzy takie pieniądze dają dzieciom na kieszonkowe. Moim zdaniem najważniejsze osoby w Państwie powinny zarabiać nie mniej niż 10mln, rocznie
Kok
6 miesięcy temu
Więc powinno ubierać się za swoją kasę a nie panstwowa
Zniesmaczony
6 miesięcy temu
A mnie jaśnie wysoki Sejm na wniosek tzw premiera od stycznia zabierze co miesiąc z emerytury około 150 - 200 zł. Wielkie brawa dla najsprawiedliwszych polityków spod skrzydeł niejakiego Prezesa J. Kaczyńskiego. Zaczynam się zastanawiać do jakiego Sądu należy zaskarżyć tą "sprawiedliwość" PIS-u
Basia75L
6 miesięcy temu
Jak patrzę na te ich co rok tlusciejsze twarze i P.Duda zadowolony z tym ciągłym stale glupawym uśmieszkiem nie pasującym do twarzy prezydenta i teraz znów czytam o podwyżce dla głodującego pewnie prezydenta to o mało zawału nie dostanę,,sobie , kuźwa podpisuje tak wysokie podwyżki ,,jak by to mu brakowało,,a o nas emerytach nie pomyśli ,,jak podpisuje te nędzne grosze waloryzacji ,,nie chce się udławią tą naszą ciężko wypracowaną krwawicą,tyle ludzi charuja za nędzne grosze aby rządzącym napychać ,portfele i konta w bankach ,to niesprawiedliwe,los kara za taką cenę dorabiania się
Adam N 1973
6 miesięcy temu
Ha ha ha. 28 tys to gigantyczne pieniądze?? Zwyczajni pracownicy tyle zarabiają, o prezesach nie mówiąc. A już król Europy zarabiał więcej tysięcy, ale euro!
FanBeaty
6 miesięcy temu
Polska w ruinie!!! Szydło na prezydenta!
Paweł
6 miesięcy temu
Pytam za co??? Za bycie na usługach Kaczyńskiego? Każdy potrafi być lokajem i slugą... Skandal ala na szczęście jak zakończy kadencję stanie przed Trybunałem za łamanie Konstytucji.
Leon
6 miesięcy temu
No tak sobie kabze nabijaja jak zwykle
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić