aktualizacja 

Głośno o Polsce w Niemczech. Powód zdumiewa

592

Niemieckie media rozpisują się na temat obniżki podatku VAT na paliwa w Polsce. Tabloid "Bild" pokusił się nawet o stwierdzenie, że Niemcy zaczęli uprawiać turystykę paliwową. Wszystko oczywiście po to, by zaoszczędzić.

Głośno o Polsce w Niemczech. Powód zdumiewa
Tankowanie auta (Pixabay)

"Bild" relacjonuje na swojej stronie internetowej wyprawy Niemców na polskie stacje paliw. "Pierwsi turyści paliwowi przyjeżdżają do Polski" - oznajmia tabloid. "Tagespiel" zastanawia się natomiast "Czy lepiej tankować w Polsce?".

Wzmożony ruch w kierunku Polski potwierdza też niemiecka policja. Zauważono, że do naszego kraju przybywa coraz więcej "jednodniowych turystów".

Gdzie ruch jest znacznie większy niż do tej pory? Okazuje się, że najwięcej "paliwowych turystów" przemieszcza się drogą 104 i autostradą 11 Berlin-Szczecin.

Tarcza antyinflacyjna. Rząd walczy z drożyzną

Rząd postanowił wdrożyć tarczę antyinflacyjną. Jeden z jej punktów mówi o obniżce VAT na paliwa. Z 23 do 8 proc. obniżono stawkę tego podatku na paliwa silnikowe, tj. olej napędowy biokomponenty stanowiące samoistne paliwa, benzynę, gaz LPG.

Zmiany na stacjach na przełomie stycznia i lutego sprawdziła redakcja money.pl. "Okazało się, że faktycznie 1 lutego ceny paliw na stacjach spadły w zauważalny sposób" - podkreślono.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić