Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Ile za chrzest i jakie prezenty na chrzciny? Ksiądz wyjaśnia

289
Podziel się:

Ksiądz Sebastian Picur na swoim kanale na TikToku tłumaczy zagadnienia związane z religią i nie tylko. W jednym ze swoich nagrań wyjaśnia, ile powinien kosztować chrzest oraz jakie prezenty najlepiej podarować ochrzczonemu dziecku.

Ile za chrzest i jakie prezenty na chrzciny? Ksiądz wyjaśnia
Ksiądz Sebastian Picur (TikTok)

Ksiądz Sebastian Picur jest bardzo aktywnym użytkownikiem TikToka. Kanał duchownego z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie cieszy się ogromną popularnością. Obserwuje go już ponad 160 tys. internautów. Ksiądz w ciekawy sposób tłumaczy wiele trudnych zagadnień z religii i nie tylko.

Ile za chrzest?

Ks. Picur w jednym z nagrań postanowił zdradzić swoim widzom, ile kosztuje chrzest w parafii, w której obecnie posługuje.

W parafii, w której jestem i byłem jest dobrowolna ofiara. Były sytuacje, gdy nie złożono ofiary i wszystko było w porządku. Uważam, że tak powinno być wszędzie - podkreśla ksiądz.

Popularne stało się także wideo, w którym duchowny tłumaczy jakie prezenty podarować dziecku na chrzest. Wielu może być zaskoczonych.

Modlitwa za dziecko i rodzinę, ofiarowanie komunii świętej w intencji dziecka - to zdaniem księdza najlepsze prezenty na chrzciny.

"Upominki materialne to sprawa indywidualna i są tylko dodatkiem" - dodaje ksiądz Picur.

Duchowny postanowił także odpowiedzieć na jedno z pytań internautów: "czy zdecydowałby się ochrzcić dziecko rodziców, którzy nie mają ślubu kościelnego?"

Oczywiście, ale skoro są wierzący i nie mają przeszkód to dlaczego nie chcą przyjąć Bożego błogosławieństwa w postaci sakramentu małżeństwa? - odpowiedział.
Zobacz także: Bycie chrzestnym - zaszczyt czy kłopot?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(289)
Teresa
6 miesięcy temu
Moja córka w zeszłą niedziele chrzciła dała 100 zł
Ochrzczony
6 miesięcy temu
Hitlera też rodzice ochrzcili,i co z niego wyrosło?
Jarek
6 miesięcy temu
a co go obchodzi mój ślub?
drth
6 miesięcy temu
No to za bardzo nie wyjaśnił, same ogólniki, a i tak wiadomo, że zawsze chodzi o kasę
xxx
6 miesięcy temu
Zerrro dokładnie
Mariusz
6 miesięcy temu
Jak mówi polskie przysłowie tłumaczy sie winny.
1223
6 miesięcy temu
Nie rozumiem jak w XXI wieku można jeszcze wierzyć w te bajki. Widać ten pan wie co to dobry pear, ciekawe czy w rzeczywistości tak postępuje. Już nie jeden deklarował co łaska, a jak przyszło co do czego to nie mniej niż 500, 600, 700 czy 1.000. Coś pod publikę, coś w rzeczywistości. Dla mnie to mafia żerująca na ludziach. Widać ten artykuł pisał jakiś parafianin chcący przypodobać się klerowi. Fanatyków i półgłupków nie brakuje.
pokolenie JP2
6 miesięcy temu
Nie zawracać gitary tym zbędnym niczego nie wnoszącym rytuałem i koszt = 0.
Jędraszewski
6 miesięcy temu
śliczny z niego chłopczyk, kolega Paetz miałby używanie
kasa od
6 miesięcy temu
Kto pamięta swój chrzest ,nikt nie jest wstanie . Takie dziecko półroczne znajduje się w jakimś wielkim zimnym pomieszczeniu gdzie Mama go już nie chroni , dziwny osobnik w jakiś dziwnym ubraniu polewa go wodą olejem trze po czole - trauma na całe życie dziecko ma wrażenie że jest jakąś ofiarą i że rodzice go zostawili bo trzyma go obca osoba . Głupi feudalny kler tego nie zrozumie .chrzest jeśli dana osoba chce mieć to musi być świadoma . Ja syna nie ochrzciłem jak będzie dorosły sam zdecyduje , na obecną chwilę widzi rozpasanie kleru ,kłamstwo nieróbstwo , życie nad stan pchanie się do polityki, korupcja i złodziejstwo .
tomuś
6 miesięcy temu
Chce być księdzem jak mój tatuś i wtedy będeę się modlił za pieniążki
Jakoper
6 miesięcy temu
Kościół katolicki powinien być opodatkowany jak każda inna firma w Polsce !!! Tak samo zdeklarowani wierni na rzecz koscioła. Na cały kraj powinien być jeden stały cennik na najważniejsze usługi kościelne , reszta powinna być darmowa !!! Wróciła by normalność ....
Wolan
6 miesięcy temu
Za wiare nie powinno sie placic
Rrtd
6 miesięcy temu
Tylko podatek w pit od wierzących. Żadnych tac i ofiar!!! Tylko tak można uzdrowić kk.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić