aktualizacja 

Kaczyński obiecuje. Rewolucja w kredytach mieszkaniowych?

48

Jarosław Kaczyński ma za sobą wizytę w Stalowej Woli. Przy tej okazji mówił o kredytach mieszkaniowych. Zdradził, że rozważane jest nowe rozwiązanie, które miałoby sprzyjać młodym rodzinom.

Kaczyński obiecuje. Rewolucja w kredytach mieszkaniowych?
Jarosław Kaczyński (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

W Stalowej Woli Jarosław Kaczyński był pytany o kredyty mieszkaniowe dla młodych osób. W odpowiedzi prezes Prawa i Sprawiedliwości ujawnił, że jest rozważane pewne rozwiązanie.

Jest rozważana taka propozycja, żeby młode rodziny mogły dostawać kredyt na mieszkanie na 2 proc., czyli bardzo niskie oprocentowanie - powiedział Kaczyński, cytowany przez radiozet.pl.

Ile osób mogłoby skorzystać z takiego kredytu? - W tej chwili ocenia się możliwości, że to mogłoby być 50 tys. rodzin rocznie - wyjaśnił polityk.

My naprawdę nieustannie szukamy we własnych głowach, ale także odwołując się do pomysłów z innych krajów, metod, żeby w Polsce te sprawy najbardziej zasadnicze rozwiązać - sprawy mieszkań, służby zdrowia - przekonywał.

Jarosław Kaczyński o walce z inflacją

W Stalowej Woli Kaczyński wyjaśniał, że jego partia zamierza walczyć z inflacją w sposób powolny. Podkreślał poza tym, że "jednocześnie przy tym jest wiele posunięć, które tę inflację jakoś tam ograniczają".

Polityk postanowił nieco szerzej omówić działania mające na celu łagodzenie skutków inflacji. W tym miejscu wskazał obniżenie "opłat, które idą do państwa, po to, by ceny dla obywateli były niższe".

Ustalamy niskie ceny za MWh. Według URE (Urząd Regulacji Energetyki - PAP) to jest troszkę, przeszło 200 zł. Na wolnym rynku kosztuje (...) parę tygodni temu (...) było przeszło 900 zł - spostrzegał Jarosław Kaczyński.

Pokusił się też o ważne zapewnienie. Szef PiS zaznaczał, że rząd robi "wszystko, a tu szczególnie ważny będzie przełom roku, żeby to się nie przeniosło na Polskę, na polskie budżety domowe".

Izrael pomoże Polsce ws. reparacji? Komentarz wiceszefa dyplomacji

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić