Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń. Gowin zapowiada kolejne kroki rządu

3
Podziel się

Od 12 lutego działalność wznawiają m.in. hotele, kina i baseny. Jarosław Gowin wyraził radość z powodu luzowania obostrzeń i zapowiedział przedłużenie pomocy dla przedsiębiorców.

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń. Gowin zapowiada kolejne kroki rządu
Wicepremier Jarosław Gowin (PAP)
bEUkMlZx

Rząd od 12 lutego wprowadza luzowanie obostrzeń. Działalność wznawiają instytucje kultury takie jak kina i teatry, hotele, stoki narciarskie, baseny, boiska i kasyna.

Dzisiaj robimy kolejny krok w stronę luzowania obostrzeń. To ważny dzień dla Polski - skomentował na konferencji Jarosław Gowin.
bEUkMlZz

Wicepremier zaapelował, by otwarte branże stosowały się do restrykcji. Przestrzegł, że w innym przypadku czeka nas wzrost zachorowań i ponowne wprowadzenie ograniczeń.

Każde odmrożenie jest wielkim testem. Jak branża nie będzie działać zgodnie z protokołami sanitarnymi, to czeka nas wzrost zachorowań. To z gospodarczego punktu widzenia oznaczać może nie tylko konieczność ponownego zamknięcia danych branż, ale i zablokowanie rozmrażania kolejnych branż. Przykładowo jeżeli pensjonaty nie staną na wysokości zadania, to odsunęłoby w czasie otwarcie restauracji i kawiarni, o co walczymy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to krok po kroku otworzymy kolejne branże - powiedział.

Jarosław Gowin zapowiada dalszą pomoc dla przesiębiorców

Gowin zaznaczył, że obostrzenia w Polsce są łagodniejsze niż w innych krajach Europy, ale wie, że wielu przedsiębiorców jest w bardzo trudnej sytuacji. Zapowiedział, że rząd wydłuży dotychczasową pomoc z tarczy branżowej.

bEUkMlZF
Zapewniam, że pomoc finansową będziemy nie tylko kontynuować, ale w miarę możliwości jeszcze ją poszerzymy i wzmocnimy - podkreślił.

Zobacz także: Otwarcie hoteli. "Wielu nie doczekało końca lockdownu. Nadal będzie ciężko"

bEUkMlZG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUkMmaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Lekaż
10 miesięcy temu
W połowie marca będzie trzecia fala.znam scenariusz covida.
KoloPatolo
10 miesięcy temu
Chlopaki...krawaty na klamki, zakladac boratki i paszli w kisiel...
Lolo a Bolo
10 miesięcy temu
Gowin tobie już nikt nie wierzy.Wstydu oszczędź i odejdź z polityki.
bEUkMmab
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić