Koszmarne wieści ws. 500 plus. Rodzice łapią się za głowy!

To nie jest łatwy czas. Jeszcze nie skończyła się pandemia, trwa wojna w Ukrainie, a do tego pewną udręką jest też szalejąca inflacja. To wszystko wpływa na wartość świadczeń społecznych, co odczuwają m.in. osoby pobierające 500 plus.

Koszmarne wieści ws. 500 plus. Rodzice łapią się za głowy!
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Kinek00)

Inflacja wręcz pożera świadczenie 500 plus. Jest ono coraz mniej warte. Rządzący tymczasem nie planują jego waloryzacji w najbliższym czasie.

W tym roku na pewno nie planujemy waloryzacji świadczeń "Rodzina 500 Plus". Przede wszystkim planujemy rozszerzać wsparcie dla rodzin, zarówno to bezpośrednie finansowe, ale też na poziomie zmian w kodeksie pracy, które pomogą łączyć życie zawodowe z rodzinnym - powiedziała minister rodziny i polityki społęcznej Marlena Maląg, cytowana przez money.pl.

Rodzice natomiast łapią się za głowy. Wszystko jest coraz droższe, a prognozy ekspertów w ogóle nie napawają optymizmem.

Specjaliści zakładają, że będzie... jeszcze trudniej! Uważają, że na przełomie czerwca i kwietnia inflacja wyniesie nawet 10 proc.

Ile warte jest 500 plus?

Portal money.pl wyliczył, że świadczenie 500 plus aktualnie jest warte tylko 410,55 zł. Warto podkreślić, że to duży spadek względem grudnia 2020 roku.

Wówczas wartość świadczenia szacowano w granicach 450 zł. Strach pomyśleć, co będzie później, gdy inflacja wzrośnie jeszcze mocniej.

Zobacz także: Złoty będzie umocniony? Ekspert: Nie jest tak, że NBP jest bezbronny
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić