Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Kupiła dom za 4000 zł. Dziś jest wart fortunę

32
Podziel się:

Winifred Flemming ma 106 lat. Niemal przez całe życie mieszka w domu, który kupiła w 1945 roku. Kosztował wtedy mniej niż 800 funtów. Po 77. latach jego cena wzrosła do gigantycznej kwoty.

Kupiła dom za 4000 zł. Dziś jest wart fortunę
Kupiła dom za 800 funtów. Teraz jest warty ponad pół miliona (Twitter, @MetroUK)

Winifred Flemming ma 106 lat. W 1945 roku kupiła dom za niecałe 800 funtów (obecnie to ponad 4 tys. złotych). Dziś jego wartość jest ogromna. Mimo to seniorka nie zamierza go sprzedać. Nic dziwnego, w końcu mieszka tam całe życie!

Winifred Flemming kupiła swój dom w West Wickham w południowo-wschodnim Londynie 77 lat temu. Zapłaciła za niego około 800 funtów. Dziś wartość nieruchomości wzrosła o 68,650% jak donosi "The Sun". Dom seniorki jest teraz warty ok. 550 000 funtów (ponad 3 mln złotych).

Winifred, czyli "Win", żyje sama po śmierci męża Henry'ego. Mężczyzna odszedł w 1997 roku. Emerytka twierdzi, że wciąż czuje się świetnie, jest w doskonałej formie i potrafi o siebie zadbać. Nie wyobraża sobie, że mogłaby mieszkać gdzie indziej.

Niezwykle ciężko pracowałam, aby pozwolić sobie na ten dom, który pierwotnie kupiłam za jedyne 800 funtów - powiedziała "The Sun".

106-latka opowiedziała też, że gdy wprowadzała się do nieruchomości, poznała tam wielu przyjaciół. - Przez lata czułam się tu bardzo komfortowo i wiele moich najcenniejszych wspomnień wydarzyło się właśnie w tych czterech ścianach - wyznaje Win.

Podczas mojego pobytu tutaj wykonałem dużo pracy w domu i teraz jest to naprawdę idealny dom. Planuję pozostać w miejscu tak długo, jak to możliwe.

Mieszkanka Londynu stara się wykonywać jak najwięcej prac domowych o własnych siłach. Ma jednak pomocną dłoń. Jest nią opiekunka, a także 47-letnia wnuczka Janine. Dumna z babci wyznała:

O dziwo, babcia wciąż od czasu do czasu przynosi filiżanki herbaty i gotuje. Jest bardzo troskliwą osobą i nie pozwala, by jej wiek wpłynął na jej pozytywne nastawienie do życia.
Zobacz także: Dom kopułowy za 330 tys. zł pod klucz. Właściciel zbudował go sam
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Wacław W
2 tyg. temu
Mieszkanie prawem , nie towarem. Rząd nie zrobił nic aby przeciwdziałać wykupowaniu mieszkań przez fundusze inwestycyjne . Obecny rząd nie reprezentuje interesów Narodu i Państwa Polskiego . Państwa zza oceanu , ziemi świętej i zza miedzy nie mogą ingerować w nasze interesy. Myśl samodzielnie.
taktak
2 tyg. temu
Nie mam domu, nie stać mnie. A ziemie moich przodków leżą na terenach obecnej Ukrainy. Nie mam żadnych papierów na to ani dowodów - dziadek uciekał przed UPA i zostawił tam wszystko.
wer
2 tyg. temu
strasznie przepłaciła no ale co zrobić, dobrze że chociaż zdrowie dopisuje...
chomik
2 tyg. temu
o czym jest ten artykuł ? o zazdrości , o zawiści autora że babcia ma mieszkanie dużo warte , zaglądanie w nie swoje portfele to bardzo niskie , ale polscy dziennikarze tylko o tym piszą
jeśli to ten
2 tyg. temu
... ze zdjęcia,to w Warszawie takiego za tyle nie dostaniesz.
izabela
2 tyg. temu
Pewnie kiedy autor zdawał egzamin dojrzałości, matematyka nie była przedmiotem obowiazkowym.
polak z Sydne...
2 tyg. temu
Obydwoje z zona kupilismy w 1990 roku dom za 69 tysiecy dolarow a w obecnej chwili jego wartosc przekracza 1 milion ! Takie czasy.
kuń
2 tyg. temu
800 funciaków w 1945r to też była ogromna suma. Poza tym dom ładny, murowany - nie to co dzisiaj się buduje, z dykty....
życzyć ... /
2 tyg. temu
.. tylko nam takiej kondycji w zdrowiu [...... i obyśmy też tanio mogli kupić domy ,, działki ... to ostatnie ,, brzmi zabawnie
kretyni
2 tyg. temu
sprzeda i pójdzie na balety, bedzie ustawiona na całe życie, żenujący brukowiec
GHJK
2 tyg. temu
CIKAWE CZY DZIENIKARZ WIE ILE DZIŚ JEST REALNIE WARTE 800 FUNCIAKÓW W 1945 R
oj,oj,oj
2 tyg. temu
WP schodzisz coraz niżej, błędy w artykułach o niczym..... eh
Tyy
2 tyg. temu
Artykuł o niczym. Tylko wieku i zdrowia pozazdrościć.
Gulbinowicz
2 tyg. temu
inwestycja na miarę Iwony Morawieckiej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić