Wróć na
Mateusz Domański
|

Kursy walut. Umocnienie złotego. Euro poniżej 4,40 zł

0
Podziel się

Rosnące notowania wspólnej waluty na rynku bazowym doprowadziły do tego, że kurs euro spadł poniżej 4,40 zł. Doszło do umocnienia złotego, jednak perspektywy są negatywne.

Najnowsze kursy walut
Najnowsze kursy walut (Getty Images)
bCGZRVIR

We wtorek umocnił się złoty. Towarzyszyły mu wzrosty notowań euro na rynku głównej pary walutowej. Finalnie atak EUR/USD na poziom 1,12 skutkował spadkiem EUR/PLN poniżej 4,38.

Obecnie rynkowe nastroje poprawia przede wszystkim duża wiara w odbudowywanie gospodarek wraz z ich odmrażaniem. Co istotne, nie towarzyszą mu niepokojące wzrosty zakażeń na koronawirusa - przynajmniej w Europie.

Jak podkreśla portal money.pl, na rynkach wciąż obserwujemy dominację klimatu risk-on. Utrzymuje się on pomimo ryzyka zimnej wojny na linii USA-Chiny, jak i również trwających w Stanach Zjednoczonych protestów, a także różnych zamieszek.

bCGZRVIT

Zobacz także: Potężny rozbłysk Słońca. Nasza gwiazda się budzi

Inwestorzy wierzą w poprawę sytuacji gospodarczej

Rozmaici inwestorzy zakładają, że sytuacja gospodarki globalnej będzie się poprawiać. Ich nadzieje są rozbudzone ze względu na znoszenie obostrzeń w wielu krajach.

bCGZRVIZ

W raporcie zaprezentowanym na money.pl czytamy również, że w strefie euro oczekiwane jest dalsze luzowanie polityki pieniężnej. Zaznaczone zostało również, że gospodarka amerykańska wciąż zmaga się z problemami, które mogą doprowadzić do dalszej redukcji miejsc pracy oraz wzrostu bezrobocia w okolice 20 procent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGZRVJu
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić