Zdjęcie z Lewiatana hitem. To szaleństwo się rozkręca

538

Szaleństwo wywołane lodami od Ekipy Friza wskoczyło na kolejny poziom. W niektórych sklepach można je kupić tylko w pakiecie z innymi lodami Koral. Wygląda na to, ze sprzedawcy zwęszyli niezły interes.

Zdjęcie z Lewiatana hitem. To szaleństwo się rozkręca
Lody Koral od Friza kosztują nawet kilkanaście złotych

"Naloty" na sklepy spożywcze na terenie całego kraju tylko się rozkręcają. Młodzi tropiciele nie ustają w poszukiwaniu lodów Koral, które powstały przy współpracy z ich idolem, youtuberem Frizem i Ekipą.

Popyt na lody okazał się tak ogromny, że zaczęło ich po prostu brakować w sklepach. Mało tego, w mediach społecznościowych młodzi internauci cały czas wymieniają się lokalizacjami miejsc, w których udało im się jeszcze upolować upragnione lody.

Lody Koral od Friza. Kupisz tylko w pakiecie

Na reakcje sklepów najwyraźniej nie trzeba było długo czekać. W jednym z punktów zamrażarka została opatrzona informacją: "Możliwość zakupu lodów Ekipa tylko przy zakupie 2 sztuk lodów Grand". Wspomniane lody również pochodzą z produkcji Koral.

Skontaktowaliśmy się z firmą produkującą lody. W odpowiedzi od Piotra Gąsiorowskiego, dyrektora Marketingu Koral, czytamy, że akcja nie jest ich inicjatywą.

Lody Ekipa promują i sprzedają się kolokwialnie mówiąc "same" - naszym zadaniem jest teraz sprostanie ogromnemu popytowi na te lody, robimy wszystko, aby były one dostępne dla każdego w większych sieciach i mniejszych tzw. osiedlowych sklepikach - przekonuje.

Okazuje się jednak, że nie jest to jednorazowa sytuacja. Nowe zasady sprzedaży lodów od Friza pojawiły się i w jednym z punktów sieci Lewiatan.

Lody Ekipa znaleźć można w sklepach za około 2 zł. Natomiast w pruszkowskim Lewiatanie "2 zeta" wyjęte z dna skarbonki może nie starczyć na upragniony przysmak. Ceny zestawów - w zależności od liczby lodów - wahają się od 11,80 zł do 13,90 zł.

Zapytaliśmy przedstawicieli sieci Lewiatan, czy lody Ekipa w komplecie znajdziemy również w innych lokalizacjach. Ci, którzy Lewiatana mają pod domem, a nie chcą wydawać na lody 13 zł, mogą odetchnąć z ulgą.

Praktyka łączenie lodów Koral Ekipa w pakiety jest inwencją właściciela punktu w Pruszkowie. Z pewnością nie jest to rozwiązanie stosowane w całej sieci - czytamy w komunikacie otrzymanym od sieci.

Głos zabrał również UOKiK. Czy miłośnicy lodów Friza mogą spodziewać się reakcji Urzędu? Okazuje się, że nie ma ku temu podstaw.

Nie otrzymaliśmy tego rodzaju skarg. Nie pochwalamy takich praktyk, choć nie wydają się być sprzeczne z prawem - czytamy w krótkim oświadczeniu biura prasowego UOKiK.

Kim jest Friz i Ekipa?

Friz, a właściwie Karol Wiśniewski to młody youtuber, którego filmy sięgają średnio kilku milionów wyświetleń. Razem z innymi youtuberami tworzą Ekipę, o której można powiedzieć, że jest jedną z bardziej rozpoznawalnych i lubianych grup wśród młodego pokolenia.

Myślę, że dla 10- czy 15-latków Friz jest dużo wyżej w hierarchii niż każdy polski aktor. Dzięki mediom społecznościowym widzowie mają z nim kontakt codziennie, poza tym wiedzą jak mieszka, jakie ma codzienne problemy i co lubi robić - tłumaczy Jakub Biel, ekspert ds. nowych mediów i kreatywnego marketingu.
Autor: NKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić