"Małgorzatka" znika z mapy po 32 latach. Inflacja dobiła

150

Rosnąca inflacja nie oszczędza nawet biznesów z wieloletnią tradycją. Po 32 latach działalności zamyka się legendarny rzeszowski sklep ze słodyczami "Małgorzatka". Powodem podjęcia przez właścicieli trudnej decyzji były głównie horrendalnie wysokie rachunki za prąd oraz gaz.

"Małgorzatka" znika z mapy po 32 latach. Inflacja dobiła
Zamyka się lokal z ponad 30-letnią tradycją (Google Maps)

W ostatnich miesiącach regularnie pojawią się doniesienia o likwidacji kolejnych biznesów, które nie były w stanie poradzić sobie z galopującą inflacją i podwyżkami rachunków za opłaty eksploatacyjne. Sklep "Małgorzatka" to kolejna ofiara trwającego kryzysu gospodarczego.

Lokal z wieloletnią tradycją do likwidacji

Sklep funkcjonował na rzeszowskim rynku nieprzerwanie od 1990 roku. Wśród mieszkańców stolicy Podkarpacia stał się legendą. Wiele osób zaopatrywało się tam w słodycze od dzieciństwa i z nostalgią powracało już w dorosłym życiu.

Niestety, renoma i sympatia, jaką cieszy się kultowy sklep z łakociami, nie pomogły właścicielce. Na przestrzeni lat pani Małgorzata pokonywała najróżniejsze trudności, jednak obecna sytuacja po prostu ją przerosła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: "Są górki, są dołki". Adam Glapiński obrazowo o inflacji. "Chce wlać optymizm, ale nie ma ku temu powodu"

W miniony czwartek w witrynie sklepowej pojawiła się informacja o likwidacji lokalu. Smutną wiadomość przekazano także na oficjalnym profilu miasta na Facebooku. Pod postem mieszkańcy z rozżaleniem wspominają kultowy sklep. Nie mogą pogodzić się z tym, że po przeszło trzech dekadach sklep nagle zniknie z mapy Rzeszowa.

Mój ulubiony sklep, od dziecka tam chodziłam - pisze jedna z internautek.
Ten sklep był zawsze. To tam były i są najlepsze słodycze. Jak chcę kupić coś oryginalnego, pysznego, zawsze tam chodzę. Wielka szkoda - komentuje kolejna rzeszowianka.
Zapach tego sklepu jest niezapomniany. Od dziecka go pamiętam. Naprawdę, wielka szkoda - dodała inna osoba.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, do decyzji o zamknięciu sklepu po przeszło 30 latach działalności przyczyniły się ogromne rachunki. Pani Małgorzata Jaworska poinformowała w rozmowie z rzeszowskim wydaniem "Gazety Wyborczej", że nosiła się z zamiarem zamknięcia lokalu od blisko roku.

Ale ostatecznie przeważyła obecna sytuacja gospodarcza - rachunki za prąd i gaz, "Polski ład", składka zdrowotna opłacana z góry. Wszędzie koszty, koszty, koszty, które są dodatkowymi obciążeniami. W którymś momencie okazuje się, że wystarczy już tej walki - wyjaśniła kobieta.

"Małgorzatka" będzie działać tylko do 23 grudnia. Rzeszowianie mają więc ostatnią szansę, by zrobić zakupy w tym kultowym sklepie. Być może to dobre miejsce, by zaopatrzyć się w świąteczne prezenty dla bliskich?

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić