Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Merkel ma sposób na islam. Zachęca do... śpiewania kolęd

102

Kanclerz Niemiec uważa, że tylko pielęgnując chrześcijańskie tradycje, jej rodacy nie będą musieli się obawiać obcych kultur i religii, których przedstawiciele masowo przyjeżdżają do Niemiec.

Merkel ma sposób na islam. Zachęca do... śpiewania kolęd
(Getty Images)

Ilu z was śpiewa jeszcze chrześcijańskie pieśni podczas bożonarodzeniowych uroczystości? Czy może też śpiewacie "tra la la" albo coś w tym stylu? - pytała Angela Merkel, zwracając się do uczestników zjazdu partii CDU w Wittenburgu.

Merkel ma receptę na poprawę tej trudnej sytuacji. Zaproponowała, że warto w okresie świątecznym namawiać dzieci do śpiewania kolęd, a także do zakupów świątecznych kartek z testami tych religijnych pieśni. Powiedziała też, że dobrym pomysłem jest zaproszenie do domu kogoś, kto gra na flecie i zagra domownikom piękne kolędy - informuje "DIe Welt".

Kolędy to panaceum na wszelkie zło? Angela Merkel dodała, że zapominanie o niemieckich i europejskich tradycjach to grzech popełniany przez współczesnych Niemców. Podczas swojego wystąpienie ostrzegła także, że takie podejście obywateli jej kraju do spraw tradycji w połączeniu z wciąż napływającymi imigrantami może okazać się zgubne dla tamtejszej kultury.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić