Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Nie chcemy spekulować o zdrowiu polityków. Polacy mówią "dość"

124

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster wynika, że Polacy chcieliby mieć pełną wiedzę na temat stanu zdrowia polityków.

Nie chcemy spekulować o zdrowiu polityków. Polacy mówią "dość"
(PAP)

Ważne osoby w państwie ujawniając swój stan zdrowia, ucinałyby wszelkie spekulacje i plotki - komentuje w rozmowie z "Super Expressem" politolog profesor Kazimierz Kik.

Aż 60 proc. badanych powiedziało, że politycy powinni informować o stanie zdrowia. Pytanie brzmiało: "Czy informacje o zdrowiu najważniejszych polityków w państwie i liderów partii parlamentarnych powinny być jawne?" Tylko 20 proc. opowiedziało się przeciw i tyle samo badanych zaznaczyło odpowiedź "nie wiem".

Ogólne informacje o stanie zdrowia być może powinny być ujawniane. Ale musi być zachowany jakiś balans w tym wszystkim, żeby nie wykorzystywać takich informacji do szkodzenia politykom – zaznacza poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Dyskusja na temat zdrowia polityków zaczęła się, gdy do szpitala trafił Jarosław Kaczyński. Pojawiło się wtedy wiele spekulacji i domysłów dotyczących jego chorób. Prezes Prawa i Sprawiedliwości dopiero po dłuższym czasie powiedział w wywiadzie, że miał ostre zakażenie kolana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić