Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Nie mogli mu odmówić. Poznaniak na półtorej godziny zablokował jedyne czynne okienko

143
Podziel się:

Pasażer MPK w Poznaniu został ukarany mandatem. Musiał zapłacić 142 złote. Postanowił zagrać wszystkim na nosie i do kasy przyniósł kwotę odliczoną... w groszach.

Nie mogli mu odmówić. Poznaniak na półtorej godziny zablokował jedyne czynne okienko
Pasażer przyszedł z kwotą odliczoną w groszówkach (Facebook)

Ale heca! Pasażer komunikacji miejskiej w Poznaniu nie miał wykupionego biletu na strefę B, gdy akurat odbywała się kontrola. Dostał więc mandat. Musiał zapłacić 142 złote.

Do Zarządu Transportu Miejskiego na pętli Górczyn przyszedł z odliczoną kwotą. W groszówkach. Kasjerka przyjęła pieniądze i zgodnie z procedurą zaczęła je przeliczać. W ten sposób mężczyzna na półtorej godziny zablokował jedyne czynne tam wówczas okienko.

To klient wybiera formę płatności - powiedział "Radiu Poznań" rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Bartosz Trzebiatowski, który podkreśla, że ZTM nie może odmówić przyjęcia takich pieniędzy.

Koniec końców mężczyzna sam stracił cierpliwość. Jak ustalił reporter radia, po sprawdzeniu około jednej trzeciej otrzymanych środków stwierdził, że pozostałą kwotę opłaci większym nominałem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(143)
Marek59
9 miesięcy temu
Dobrze zrobił,szkoda tylko, że nie był konsekwentny i nie dotrwał do końca liczenia groszaków.
MakGregor
9 miesięcy temu
Ludzie ! Wystarczy waga. Na wagę należy wsypać 100 groszy (1 zł.), a następnie zważyć pozostałość i wiadomo czy przyniósł całość mandatu i brakuje kilku monet. Przecież to proste jak "metr sznurka w kieszeni".
Jaa
9 miesięcy temu
To nikt w kasie nie ma liczarki do gotowki
Bogusław
9 miesięcy temu
Takie operacje można robić się w urzędzie skarbowym, albo płacąc wątpliwy mandat na poczcie.
Zenek
10 miesięcy temu
Cóż to za sensacja, grosz podobnie jak złotówka jest bilonem płatniczym. Gdzie wydawać te grosze, skoro nawet banki nie chcą ich przyjmować, na wymianę, zasłaniając się ustawą covidową😡,a przecież zbiera się tych miedziaków całkiem sporo w kieszeniach. Zapłacił chłop i ok.Ktoś, kiedyś i tak policzyć to musiał.Tyle, że pani na kasie istotnie grała na zwłokę, bo taką kwotę odlicza się w góra 20min.
Robert
10 miesięcy temu
Ja też bym go załatwił. Co odliczona złotówka, obsługuję kolejnego w kolejce. Bo robi się kolejka.
gringo
10 miesięcy temu
Stary numer i tyle. Trzeba niestety nieraz tak zrobić, bo ludzie nie uczą się na swoich błędach.
Lexa
10 miesięcy temu
To w Poznaniu za brak biletu są takie niskie mandaty? We Wrocławiu to wydatek 260 zł płatne do 7 dni lub 285 zł po tym terminie.
hehehe
10 miesięcy temu
Co znaczy--"takich pieniędzy"-przecież to były drobne monety, będące oficjalnym środkiem płatniczym.
Ret
10 miesięcy temu
Tylko co mu zawiniła kasjerka? Myślałem, że złodziej który okrada społeczeństwo będzie się tego wstydził, zamiast chwalić.
Xxx
10 miesięcy temu
Ja bym zważył 10 groszówek, później całość i podzielił uzyskany wynik całości przez wynik z pierwszego ważenia. Całościowe liczenie w góra 5 minut, a mina cwaniaka bezcenna 😎
Ret
10 miesięcy temu
Też miałem kiedyś takiego cwaniaka. Zacząłem udawać, że liczę i po dwóch minutach powiedziałem, że brakuje. Klient oburzony sam przeliczył wszystko w godzinę…
And
10 miesięcy temu
A ja bym na miejscu kasjerki po przeliczeniu ok 90% powiedział, że się pomyliłem i będę liczył od początku jeszcze raz, zrobiłbym późnej jeszcze ze 2-3 razy to samo do końca pracy pod koniec też bym się pomylił, oddałbym mu te pieniądze i kazał przyjść na następny dzień powtarzając liczenie, jakby zaliczył 3-4 dniówki przy okienku kasowym sam by zapłacił normalnym nominałem i już więcej tak nie robił.
Jaj
10 miesięcy temu
Wystarczyło sprawdzić ile waży jeden grosz, a potem zwazyc całość i z tego wyciągnąć ile monet znajduje się w worku, ale do tego trzeba mieć mózg
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić