Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Nie przegap tego terminu. Stracisz 800 plus

4

W kalendarzu mamy 30 kwietnia, a to oznacza, że jest to ostatni dzień na złożenie wniosku o wypłatę 800 plus. Jeśli tego nie zrobimy, stracimy ciągłość świadczenia. Nowy okres rozliczeniowy 800 plus rusza 1 czerwca 2024 roku i potrwa do 31 maja 2025 roku.

Nie przegap tego terminu. Stracisz 800 plus
Nie przegap tego terminu. Stracisz 800 plus (Adobe Stock)

30 kwietnia 2024 roku to ostatni dzień na złożenie wniosku o wypłatę 800 plus. Rodzice dzieci muszą o tym pamiętać, gdyż już 1 czerwca rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy tego świadczenia. Potrwa on do 31 maja 2025 roku. Dokumentację można składać od 1 lutego i jak wynika z danych ZUS, większość opiekunów ma już to za sobą.

Nie przegap tego terminu. Stracisz 800 plus

Wypełnienie wniosku do 30 kwietnia jest kluczowe, jeśli chcemy zachować ciągłość wypłaty świadczenia 800 plus. Jeśli dokument wpłynie do ZUS w maju, to pieniądze otrzymamy na konto z opóźnieniem. Trafią one do nas do 31 lipca z wyrównaniem za czerwiec.

Spóźnialscy, którzy wniosek o 800 plus złożą w czerwcu, będą mogli się spodziewać przelewu najpóźniej do końca sierpnia - z wyrównaniem do czerwca. Natomiast złożenie dokumentacji po 30 czerwca poskutkuje tym, że opiekunowie dzieci nie dostaną wyrównania i będą stratni. Wówczas prawo do świadczenia będzie już tylko przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Wyjątek stanowić będą rodzice nowo narodzonych dzieci. Mają oni trzy miesiące na złożenie dokumentacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stanowcza deklaracja Sawickiego. Pasławska stawia warunek

Zasada trzech miesięcy dotyczy również sytuacji, w której dziecko zostało objęte opieką, doszło do przysposobienia dziecka lub faktycznego umieszczenia dziecka w domu pomocy społecznej lub w pieczy zastępczej.

Wnioski ws. 800 plus można składać przez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS, a także za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS.

Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Pieniądze przekazywane są jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić