JACEG| 

Nie wszędzie zapłacisz krocie za obiad. Nad morzem można zjeść tanio

126

56 złotych za obiad dla dwóch osób albo zupa rybna za 12 złotych. Wśród powszechnej drożyzny nad polskim morzem da się znaleźć okazje. I zjeść bez rujnowania całego wakacyjnego budżetu.

Obiad nad morzem dla dwóch osób za 56 złotych? Okazuje się, że gdzieniegdzie jest to możliwe
Obiad nad morzem dla dwóch osób za 56 złotych? Okazuje się, że gdzieniegdzie jest to możliwe (WP)

Nasi czytelnicy zasypują nas zdjęciami paragonów z nadmorskich kurortów. Zdecydowana większość dotyczy horrendalnych cen i kwot rzędu 250 złotych za rodzinny obiad.

Drożyzna nad Bałtykiem? Nie wszędzie. Nad morzem można zjeść tanio

Są też jednak wyjątki. W ostatnich dniach pojawiło się wiele przykładów na to, że nad Bałtykiem nie zawsze jest drogo. Są miejsca, gdzie da się zjeść obiad w rozsądnej cenie. Zresztą nie tylko na wybrzeżu, ale i w innych kurortach.

Spędziłem weekend w Stegnie. Na obiady jeździłem do smażalni ryb w porcie w Kątach. Bardzo smaczna zupa rybna za 12 zł. Porcja frytek, surówka oraz 25 dag dorsza w cenie 28 zł - napisał do nas pan Tadeusz.

Przykładów jest więcej. Pani Małgosia spędziła urlop w Ustce. Za dwa dania obiadowe zapłaciła łącznie 56 złotych. Jedno kosztowało 25, drugie 31 złotych. - Do dań dołożone było po miseczce 300 ml zupy - napisała do naszej redakcji za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl.

To jednak miła odmiana w porównaniu z tym, o czym pisaliśmy jeszcze kilka dni temu, gdy turyści wysyłali z nadmorskich kurortów rachunki na 200-250 złotych za jeden obiad. Za kilogram ryby w smażalni trzeba niekiedy zapłacić nawet po 180-200 złotych.

Restauratorzy bronią się jednak, że nie wszędzie jest tak drogo. "Przy tych kosztach nie da się inaczej" - mówią jedni. "Nie każdy zdziera" - dodają inni.

Zobacz także: Obejrzyj: Rolnicy a sklepy. "Najwięcej marży zostaje w supermarketach"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić